Burdur Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Burdur Uçak Bileti

antalya-ucak-biletiBurdur’a yolculuk yapmayı planlıyorsanız kesinlikle ilk tercihiniz uçak bileti alarak havayolu olmalıdır. Dağlık bir alanda yer alan Burdur’a karayolu ile yapacağınız yolculuk saatlerce sürebilmektedir. Örneğin Adana – Burdur arası otobüsle ortalama 9 saat sürmektedir. Fakat havayolu ile bu süre kat kat daha az olmaktadır. Burdur’da havalimanı mevcut değildir. Bu nedenle uçakla Burdur’a seyahat etmek istiyorsanız Antalya Havalimanı’nı kullanmanız gerekiyor. Antalya iline vardıktan sonra havayolu şirketlerinin servisleri aracılığı ile Burdur’a geçiş yapabilirsiniz. Dilerseniz özel araç tutabilir veya Antalya Havalimanı’ndan otobüs terminaline geçiş yaparak Burdur’a otobüsle ulaşabilirsiniz. Alo Bilet Hattı sitemiz üzerinden alacağınız Burdur uçak bileti sayesinde yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Sitemiz üzerinden ayrıca havayolu şirketlerinin güncel kampanyalarına da göz atabilirsiniz.

Burdur’a En Yakın Havalimanı

Burdur ilimizde maalesef havalimanı bulunmamaktadır. Şehre en yakın havalimanı Antalya Havalimanı’dır. Antalya Havalimanı’nın işletmeye açıldığı tarih 1960 yılıdır. Bu tarihte 300 bin metrekarelik bir alanda faaliyet göstermekteydi. Daha sonraki süreçte Antalya’nın turizm cenneti olması nedeniyle havalimanı gelişim göstermiş ve günümüzde kapladığı alan 13 milyon metrekareye ulaşmıştır. Antalya Havalimanı’nda iç ve dış hatlar mevcuttur. Dış hatlar terminali 1 Nisan 1998 tarihinde açılmıştır. İç hatla terminalinin yıllık yolcu kapasitesi 3.780.000’dir. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı 13 km’dir. Terminalden şehir merkezine ulaşım otobüs, servis ve taksi aracılığı ile yapılmaktadır. 2015 araç kapasitesi ile Antalya Havalimanı oldukça büyük bir otoparka sahiptir.

Burdur Hakkında Genel Bilgiler

Türklerin hakimiyetinden önce Burdur’a Psidya denmekteydi. Malazgirt Savaşı ile beraber 1071 yılından itibaren Burdur Türk egemenliğine girmiştir. Önce Anadolu Selçuklu Devleti, daha sonra bu devletin yıkılması ile beraber Hamitoğulları’nın eline geçmiştir. Son olarak Yıldırım Bayezit döneminde 1391 yılında Osmanlı Devleti’ne katılmıştır. %60’ı dağlık olan Burdur, 256 binlik nüfusu ile küçük bir şehrimizdir. Şehrin, merkez ilçe ile beraber toplam ilçe sayısı 11’dir. Kültürel açıdan şehirde yer yıl yaz aylarında Yörük festivalleri düzenlenmektedir. Tarihi Saat Kulesi ve Ulu Camii Burdur’un önemli mekanlarıdır.  Turistik değeri olan Sagolassos antik kenti görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. Ayrıca İnsuyu Mağarası da doğal bir turistik eserdir. Cevizli sucuk, ceviz ezmesi ve Burdur şiş, şehrin en meşhur yiyecekleridir.

Burdur’a yolculuk planlarınızı ertelemeyin Alo Bilet Hattı sayesinde dilediğiniz zaman Burdur uçak biletinizi satın alarak şehri ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz http://www.alobilethatti.com/ üzerinden online olarak, dilerseniz telefonla uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerine yolcu taşınmasına aracı olan Alo Bilet Hattı yıllardır Türkiye’nin en kaliteli online bilet satış sitesidir. Burdur iline birçok yolcunun uçmasını sağlayan firmamız sayesinde siz de yolculuğunuzu en uygun uçak biletlerini satın alarak gerçekleştirebilir, keyifli ve sorunsuz bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey üst kısımdan Burdur uçak bileti sorgulamasını yaparak biletinizi temin etmek.