Cakarta Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Cakarta Uçak Bileti

jakarta-ucak-biletiCakarta Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Uçak bileti alışverişleri sırasında insanlar, birçok farklı etmene dikkat ediyor. Bu etmenlerden ilkinin bilet fiyatları olduğu söylenebilir. Son dönemde havayolu firmalarının da sayısının artmasıyla birlikte artık bilet fiyatlarında ciddi şekilde düşüşler yaşanıyor. Bu yaşanan düşüşler sonrasında da havayolu ulaşımını tercih eden kişi sayısı hızla artıyor. Bu kişiler alo bilet hattı sitesine girerek bilet arama ve satın alma işlemlerini birkaç dakika içerisinde rahatlıkla tamamlıyorlar. Sonrasında seyahat günleri geldiğinde de hiçbir sorun yaşanmadan ulaşım işlemleri tamamlanıyor.

Jakarta Hakkında Bilgiler

Endonezya’nın başkenti olan şehir, Güney Asya’nın da en kalabalık şehridir. Şehrin ismi zafer anlamına gelir ve dünyanın da en kalabalık 9. şehridir. Endonezya’da kültürel, ekonomik ve siyasi açıdan şehir çok büyük bir rol oynar. Şehirde yaşam oldukça modern ve hızlıdır. Şehre gelen kişiler kısa süre içerisinde şehirden etkilenebilir.

Cakarta Nüfusu: 9.608.000

Cakarta Yüzölçümü: 661,52km2

Jakarta Tarihi Hakkında Bilgiler

Şehrin tarihi incelendiğinde yerleşimlerin 4. yüzyılda başladığı söylenebilir. Bu dönemde şehre gelen Sunda insanları bu bölgeyi yerleşim yeri olarak belirlemiştir. Bu bölge günler geçtikçe daha değerli bir hale gelmiş ve özellikle sömürgecilik döneminde gelişmiş Avrupa devletlerinin gözdesi haline gelmiştir. Bu dönemlerde Jakarta için Hollanda ve İngiltere arasında büyük tartışmalar ve küçük çapta savaşlar ortaya çıkmıştır. O dönemde deniz ticaretini elinde bulunduran Hollanda, galip gelmiş ve bu alanı ticaret başkenti olarak belirlemiştir.

Jakarta’nın İklimi ve Bitki Örtüsü

Şehrin iklimi bol yağışlar ile tanımlanabilir. Yılın büyük bir döneminde şehir yüksek oranda yağış alır. Bu doğrultuda şehrin altyapı sistemi çok gelişmiş olmadığından küçük sel olayları yaşanabilir. Bu da şehre gelen ziyaretçileri olumsuz etkileyecektir. Genel olarak şehre Mayıs ve Eylül ayları arasında gidilmesi önerilmektedir. Yaz aylarında şehre düşen yağmur oranında ciddi azalmalar yaşanır. Bu sebeple şehre online uçak bileti ile bu dönemde giden kişiler sorunsuz bir tatil geçirebilirler.

Jakarta’nın Lezzetli Yemekleri

Jakarta içerisinde geleneksel lezzetler ve dünya mutfakları bir arada ucuz uçak bileti ile gelen ziyaretçilere sunulmaktadır. Bu aşamada kişiler dışarıda farklı atıştırmalıklar ile öğünlerini geçiştirebilirler. İsterlerse lokantalarda da lezzetli yemekler onları beklemektedir. Genel olarak Hollanda mutfağının etkisi görülür. Bu aşamada deniz ürünleri kullanımı oldukça boldur.  Bu deniz ürünlerine özel sebzeler eşlik eder.  Şehre giden kişiler bu doğrultuda oldukça sağlıklı bir şekilde beslenebilir.

Jakarta’nın Gezilecek Yerler

Şehrin bir ucunda deniz bulunurken diğer kısmında modern bir hayat devam etmektedir. Bu da bizler için çok sayıda gezilecek yer olduğunun göstergesidir. Şehre ulaşan kişiler 1978 senesinde inşa edilen İstiklal Cami’sini ziyaret edebilirler. Dünyanın en büyük 4. camisidir. Ardından Minyatür Park ve Rüya Parkı ziyaret edilerek şehirdeki gezinti tamamlanabilir. Sonrasında ziyaretçiler deniz kıyısında zaman geçirilerek günün yorgunluğunu atma imkânı bulurlar.