Çek Cumhuriyeti Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Çek Cumhuriyeti Uçak Bileti

cek-cumhuriyeti-ucak-biletiÇek Cumhuriyeti’ne Uçakla Seyahat

Dünyanın ve Avrupa’nın en güzel ülkelerinden birisi olan Çek Cumhuriyeti, yılın her mevsiminde ülkemizden gelen ziyaretçileri kabul etmektedir. Hem tarihi binaları hem de kış aylarında ortaya çıkan muhteşem doğası ile birlikte yıl içerisinde binlerce kişi Çek Cumhuriyetine gitmektedir. 14 ilden oluşan Çek Cumhuriyeti’nin en çok bilinen ve ziyaret edilen kenti Prag’dır. Birçok kişi Çek Cumhuriyetine yaptıkları uçuşlarda Prag şehrini tercih etmektedir. Çek Cumhuriyeti uçak bileti alacak olan kişiler hem birçok farklı havayolu firmasının sefer düzenlemesi hem de oldukça gelişmiş bir havalimanına sahip olması sebebiyle başkente gitmeyi tercih etmektedir. Bu doğrultuda kişiler ülkemizden havayolu ulaşımı ile 2 saat civarında bir yolculuk ile Çek Cumhuriyeti’ne varmaktadır. Bu ulaşımın farklı bir seçenek ile gerçekleşmesi çok fazla mümkün görünmez.

Çek Cumhuriyeti Prag Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Başkent Prag’ın şehir merkezinde bulunan kişiler eğer havalimanına gitmek istiyorlarsa genellikle otobüsleri ve metroyu tercih etmektedirler. Bu doğrultuda kişileri havalimanına götüren 4 farklı otobüs bulunur. 100, 119 ve 191 numaralı otobüsler şehir merkezinden kişileri metro hattına götürerek rahatlıkla havalimanına ulaşmalarını sağlar. Bu otobüsler gündüz saatlerinde hizmet verirken 510 numaralı otobüs gece geç saatlerde hizmetine devam etmektedir. Bu ulaşım seçenekleri ile birlikte kişiler 15 dakika ile yarım saat arasında bir sürede havalimanına ulaşım sağlayacaklardır. Taksi tutarak havalimanına gitmek isteyen kişiler de benzer sürelerde ulaşım sağlarlar.

Çek Cumhuriyeti Prag Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Çek Cumhuriyeti uçak bileti satın alarak Prag’a iniş yapan kişiler burada şehir merkezine gitmek için farklı ulaşım seçeneklerini tercih edebilirler. Genellikle metro hattı ve otobüsler bu aşamada en çok tercih edilen toplu taşıma araçlarıdır. Ancak bunların yanı sıra kişiler taksileri ya da araç kiralama firmalarını kullanarak da şehir merkezinde istedikleri noktaya ulaşım sağlayabilirler. Bu aşamada kişiler araç kiralama firmaları ile görüşürlerse oldukça ekonomik fiyatlara kaliteli araçları kiralayabileceklerini göreceklerdir.

Çek Cumhuriyeti Prag Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Şehir merkezine yaklaşık olarak 10 km. mesafede olan Prag Havalimanı, ülkenin en işlek havalimanı olarak görev yapmaktadır. Ülkede yer alan 5 havalimanı arasında ilk sırada gelen havalimanı, neredeyse ülkenin havayolu ulaşımının %90’ını karşılamaktadır. Bu doğrultuda her sene 12 milyonun üzerinde yolcu havalimanını kullanmaktadır. 1919 senesinde kurulan havalimanı günümüze kadar aralıksız olarak hizmet vermiştir.

Ucuz Çek Cumhuriyeti Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Çek Cumhuriyeti’ne gidecek olan kişiler uçak biletlerini de en ekonomik şekilde almak isteyeceklerdir. Bu aşamada doğru internet sitelerinin seçilmesi ve doğru zamanda biletlerin alınması en doğru alışveriştir. Alo Bilet Hattı sitesine giren kişiler burada rahatlıkla biletlerini satın alabilirler. Sonrasında da uçuş tarihleri geldiğinde hiçbir sorun yaşamadan uçaklarına bineceklerdir.