Cenova Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Cenova Uçak Bileti

cenova-ucak-biletiCenova Uçak Bileti Almanın Kolay Yolu Alo Bilet Hattı…

Cenova 2-3 gün içerisinde gezilebilecek, kültür ve sanat açısından oldukça donanımlı bir şehirdir. Hep aynı yerleri görmekten sıkılan, farklı kültürlere şahit olmak için bulunduğu yerden uzaklaşmak isteyen sizler için Türkiye’nin en büyük online uçak bileti sitesi olan alo bilet hattı olarak en güvenilir uçak bileti satışı hizmeti sunmaktayız.

Cenova Havalimanı

Cenova Havalimanı şehir merkezine yakın sayılabilecek uzaklıkta bir bölgede konumlanmıştır. Araba ile şehir merkezine 20 dakika içerisinde varmak mümkündür. Havalimanı çıkışında araba kiralama hizmeti sunulmakta, araba kiralamak istemeyenler için ise çeşitli transfer rotalarına sahip olan hizmetler sunulmaktadır.

Cenova Hakkında Genel Bilgiler

Coğrafi şekli itibariyle ismini almış olan Cenova, “diz” anlamına gelmektedir. İtalya’da yer alan bu şehir, Ligurya bölgesinde konumlanmıştır ve bu bölgenin baş şehri olarak karşımıza çıkmaktadır. Cenova’nın merkezinde “Le Strade Nuove (Yeni Sokaklar)” ve “Palazzi dei Rolli (Rolli’lerin Sarayları)” olmak üzere iki önemli yapı bulunmaktadır. Bu yapıların varlığı Cenova’nın merkezinde bulunan birçok yapının 2006 itibariyle UNESCO tarafından Dünya Mirasları listesinde koruma altına alınmasını sağlamıştır.

Cenova şehri adından sanat, müzik ve gastronomi alanlarında da oldukça söz ettirmektedir. Ayrıca Cenova, şehirde göze çarpan mimari yapılardan da anlaşılacağı üzere bu alanda da farklı ve hayran bırakacak bir görünüme sahiptir. 2004 yılı içerisinde tüm bu zengin içerikleri bünyesinde barındırmasından ötürü Cenova Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir.

Cenova’nın yemek kültürü İtalya’da bulunan bir şehir olmasından da anlaşılacağı üzere neredeyse tamamen makarna üzerine kurulmuştur. Sade, soslu ve deniz mahsullü makarnaları ile ünlü olan Cenova, özellikle petso soslu makarnası sayesinde birçok gezgine muhteşem lezzet şölenleri yaşatmaktadır. Makarnaların yanı sıra özel Toskana peynirinden yapılan pizzalar da Cenova’da oldukça talep gören yiyecekler arasında yer almaktadır.

Şehirde gece hayatının çok talep gördüğü söylenemez. Clublardan, gürültülü mekanlardan ziyade küçük barlarda sohbet edilecek ortamları ile dikkat çeken Cenova, tatilde kafa dinlemek, yalnız kalmak isteyen gezginler için oldukça doğru bir adres olacaktır.

Şehrin gürültüsünden, işlerin yoğunluğundan bir nebze de olsa uzaklaşmak isteyen sizler için Cenova tam bir biçilmiş kaftan! Alo bilet hattı uçak bileti hizmetimizden yararlanmak için http://www.alobilethatti.com/ adresine tıklamanız ve çok kısa sürede işlemlerinizi gerçekleştirmeniz, yeni bir maceraya doğru yola çıkmanız için atmanız gereken tek adım!