Chicago Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Chicago Uçak Bileti

chicago-ucak-biletiAmerika gezileri hemen hepimizin hayalleri arasında yer almaktadır. Amerika içerisinde bulunan Chicago şehri ise eşsiz mimarisi ile Amerika gezi planlarının içerisinde yer alan bir şehir olarak öne çıkmaktadır. Chicago uçak bileti için başvuracağınız alo bilet hattı, sizleri istediğiniz adrese hem en güvenilir hem de en hesaplı yoldan ulaştırmaktadır.

Chicago Havalimanı

O’Hare Uluslararası Havalimanı olarak bilinen Chicago Havalimanı, Dünya üzerinde yer alan havalimanları arasında en işlek olanlarından bir tanesi olarak göze çarpmaktadır. Havalimanı içerisinde yolcuların hizmetine bankalar ve yemek restoranları sunulmuştur. Ayrıca yolculuğa havalimanından sonra kendi imkanları ile devam etmek zorunda olan yolcular için transfer hizmetleri de verilmektedir.

Chicago Hakkında Genel Bilgiler

Chicago, Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük üçüncü şehridir. İllinois eyaletinin Michigan gölünün güneybatısında yer alan şehir 1833 kurulmasının ardından, ilk gökdelenin 1885 yılında burada inşa edilmesi ile tarihe geçmeyi başarmış ve hali hazırda sınırları içerisinde 110 katlı olması ile adından sıkça söz ettiren Sears Kulesi’ni bünyesinde barındırmaktadır.

Şehir içerisinde gölü gören gökdelen yapılar oldukça fazla dikkat çekmektedir. Doğal güzellikleri ile de ön plana çıkmayı başarmış olan Chicago, hem eğlenmeyi sevenlerin, hem de buna karşın kafa dinlemeyi tercih edenlerin ortak çatı altında toplanmasını sağlamaktadır. Doğal parkları ile huzurun adeta temsili haline gelmiş olan Chicago’da oldukça rahat bir ortam bulunmaktadır. Ayrıca “Rüzgarlar Şehri” olarak da bilinen Chicago’ya yaz aylarında geziler düzenlenmesi, tatilin daha verimli geçmesi konusunda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar arasında yer almaktadır.

The Loop olarak bilinen iş merkezi, Chicago’nun en büyük iş merkezidir. Bu iş merkezinde sayısız tiyatro bulunmaktadır. Kültürel faaliyetler yapmak isteyen gezginler için The Paradise, The Oriental, Lasalle Bank Theatre tiyatroları doğru adresler olarak karşımıza çıkmaktadır. Tiyatro dışında jazz türü müziğin ana vatanı olan Chicago’da müziği iliklerinize kadar hissedeceğiniz eğlence alanları da bu şehirde oldukça talep gören yapılar arasında yer almaktadır.

Chicago usulü pizza, hot dog, etli sandviç, “Tamale” olarak bilinen ve mısır unu, kıyma ve kırmızıbiberle yapılan Meksika yemeği, “Atomic cake” olarak bilinen muz ve çilekle hazırlanan kek çeşidi, karamelli ve peynirli patlamış mısır Chicago’da tadılması gereken lezzetler arasında yer almaktadır.

Hem eğlenmek hem de öğrenmek isteyen gezginler için doğru bir adres olan Chicago’yu planlarınız arasına aldınız ya da alacaksınız uçak biletiniz alo bilet hattından! http://www.alobilethatti.com/ adresine tıklamanız, bizlere ulaşmanız için yeterli.