Cidde Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Cidde Uçak Bileti

ciddei-ucak-biletiYeni yerler keşfederken o yerlerin mutfaklarına da dahil olmak isteyenler için Cidde doğru adres! Bu maceraya dahil olmak isteyenlerin uçak bileti için başvuracağı en doğru adres ise Türkiye’nin en güvenilir ve en hesaplı online bilet satışını gerçekleştiren alo bilet hattı!

Cidde Havalimanı

“King Abdulaziz International Airport” olarak bilinen Cidde Havalimanı her yıl binlerce kişiyi konuk etmektedir. Havalimanı içerisinde bankamatiklere ve döviz alım satımı yapan yapılara, dışında ise araba kiralama ya da transfer hizmetlerine ulaşmak mümkündür.

Cidde Hakkında Genel Bilgiler

Cidde, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’dan sonra sırada gelen en büyük şehirdir. Hem İslam tarihinde hem de ekonomik tarihte oldukça önemli bir kent olan Cidde, Mekke yakınlarında var olan bir liman kenti olarak da dikkat çekmektedir. İslam inancına göre Hz. Havva’nın yeryüzünde ilk indiği yer olarak inanılan Cidde’de, yine bir inanca göre Hz. Havva’nın mezarının da bulunduğu şehir olarak düşünülmektedir. Yıllar boyunca Kızıldeniz ticaretine de aracı olan Cidde gelişimini bu şekilde sağlamıştır.

“Al-Balad” olarak adlandırılan yer Cidde’nin merkezi olarak gösterilmektedir. Deniz kıyısında yer alan Al-Balad, surları, tarihi evleri ve mimarisi ile 2014 yılında UNESCO Dünya Miras listesine girmeye hak kazanmıştır.

Zengin ve daha yoksul kesimin bir arada yaşadığı Cidde’de konaklama için oldukça fazla seçenek bulunmaktadır. Her bütçeye göre konaklama imkanına sahip olan bu kent, kişileri “görsel şölen” başlığı altında toplayabilecek kadar güzel bir görünüme sahiptir.

Cidde mutfağında Arap yemekleri ön plana çıkmaktadır. Arap mutfağının Türk mutfağından tek farkının yemeklerin biraz daha yağlı ve baharatlı olduğu gerçeği dışında ülkemizden buraya gideceklerin yemek çeşitleri konusunda çok zorluk çekmeyeceklerini söylemek mümkündür. Pirinç, tavuk eti, dana eti, deve eti, soğan ve baharatlar yemeklerin ana malzemelerini oluşturmaktadır. “Nejdi kabsa” olarak adlandırılan fıstıklı ya da domatesli olarak hazırlanan tavuklu pilav, “yemeni mandi” olarak adlandırılan dana eti veya deve eti ile hazırlanan pilav, “falafel” olarak bilinen ve oldukça ünlü olan nohut köftesi şehrin vazgeçilmez yemekleri arasında yer almaktadır.

Hem gezmek hem de eşsiz yemek kültürüne şahit olmak için siz de Cidde’yi rotanıza dahil edin ve uçak biletiniz için alo bilet hattının güvenilir ve hesaplı bilet tarifelerinden yararlanın!