Cizre Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Cizre Uçak Bileti

sirnak-ucak-biletiTürkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Cizre, Şırnak ilinin bir ilçesidir. Yolunuz bu küçük ilçeye düşüyorsa yapmanız gereken tek şey uçak ile seyahat etmek olacaktır. İlçede havalimanı bulunmuyor fakat bağlı olduğu Şırnak ilinde Şırnak Şerafettin Havalimanı mevcut. Alo Bilet Hattı üzerinden Cizre uçak bileti alarak yolculuğunuzu gerçekleştirmek oldukça kolay. Yapmanız gereken tek şey Şırnak’a uçak bileti almak ve oradan da servis aracılığı ile Cizre’ye ulaşmaktır. Şırnak Havalimanı ile Cizre arası sadece 9 km’dir. Karayolunu tercih etmeyi düşünüyorsanız bu fikrinizden vazgeçmelisiniz. Yol güvenliği ve yol durumunun oldukça kötü olduğu düşünülürse sizin için en doğru tercih havayolu olacaktır. İlk defa Cizre’ye uçakla seyahat edecekseniz içinizi ferah tutun Alo Bilet Hattı yanınızda.

Cizre’ye En Yakın Havalimanı

Cizre ilçesine en yakın havalimanı Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’dır. Şırnak Havalimanı, Cizre-İdil karayolu üzerinde 6600 metrekarelik alana kurulmuştur. 2013 yılında hizmete açılan Şırnak Havalimanı’nın yıllık toplam yolcu kapasitesi ortalama 500 bindir. Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı sadece iç hatlara hizmet vermektedir. Havalimanının yüksekliği 2038 FT’dir. Havalimanına ulaşım toplu taşıma ve taksi ile gerçekleştirilmektedir. Şırnak Havalimanı’nda 3320 metrekarelik otopark mevcuttur.

 

Cizre Hakkında Genel Bilgiler

Cizre, tarihi ve kültür birikimi ile gezilmesi gereken önemli bir merkezdir. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Cizre, 1627 yılında Osmanlı İmparatorluğuna katılmıştır. Ünlü bilim adamı İsmail Ebul-iz El Cezeri 1153 yılında Cizre’de doğmuştur. El Cezeri, robotik ve sibernetik biliminin kurucusu sayılır. Kendisi, fizikçi, makine mühendisi ve mucididir. Kitapları Avrupa’da yıllarca okutulmuştur. Nüfusu 132 bin olan Cizre’de görülmesi gereken çok sayıda tarihi mekan bulunmaktadır.

Cizre’de gezilecek yerler:

Cizre Ulu Cami ve Kapı Tokmağı, 639 yılında Cizre’de İslamiyetin kabulüyle beraber kiliseden camiye çevrilmiştir.

Cizre Müzesi, çok sayıda arkeolojik eserin bulunduğu müzedir. 1996 yılında açılmıştır. Başta Arap ve Osmanlı olmak üzere birçok medeniyete ait eserler müzede sergilenmektedir.

Kırmızı Medrese ve Ahmed El-Cezeri Türbesi, 15. yüzyılda yaptırılmıştır.

Nuh Tufanı, büyük tufan sonrası Hz. Nuh’un gemisiyle Cudi Dağına inmesi ve Cizre’yi kurması bölgenin en önemli mirasıdır. Türbe Şırnak Belediyesi tarafından yaptırılmıştır.

Kaliteli ve güvenli yolculuğun tek adresi Alo Bilet Hattı ile Cizre uçak biletinizi satın alabilir ve keyifli bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Üst panelde yer alan uçak bileti sorgulama kutucuğunu kullanarak size en uygun Cizre uçak bileti kampanyalarına göz atabilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen online bilet satış sitesi http://www.alobilethatti.com/ milyonlarca yolcunun ilk tercihi konumundadır. Tüm havayolu şirketlerinin seferlerine göz atın ve size en uygun fiyatları görün. Siz de Alo Bilet Hattı ailesine katılın cebiniz rahat etsin. 7/24 online bilet satın alabileceğiniz Alo Bilet Hattı uçak bileti ihtiyacınız olduğu her an yanınızda.