Çorlu Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Çorlu Uçak Bileti

tekirdag-ucak-biletiÇorlu ilçesi Tekirdağ’ a bağlı olan en büyük ilçedir.Ülkemizin Trakya bölgesinde yer almakta ve en büyük yerleşkeler arasında yer almaktadır. Her ne kadar yapısal olarak düz bir arazide bulunmasında rağmen Çorlu, Yıldız Dağları’nın uzantıları tarafından çevrelenmektedir. Bu da karayolları trafiğini oldukça etkileyen bir faktör olmaktadır.

Çorlu, Tekirdağ il merkezine 38 km’de yer almaktadır. Bu bakımdan merkeze ulaşım kolaydır, fakat bu noktadan diğer bölgelere ulaşım ise bir hayli zor olabilmektedir. Özellikle Yıldız Dağları sebebiyle karayollarında birçok noktada geçitlerle sağlanmaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı da yolculuk bazı kesimlerde zorlaşabilmektedir. Fakat karayolunun aksine havayolu tercihleri, yolculara hem daha güvenli hem de hızlı ulaşım imkânları sunmaktadır.

Özellikle Türkiye’nin diğer ucuna olan seyahatlerde havayolu bazen tek seçenek olarak tercih edilmektedir. Çünkü uzun yol mesafesi de dikkate alındığında havayolu ulaşımının karayoluna göre oldukça rahat, güvenli ve zaman bakımından avantajlı olduğu söylenebilir.

Siz de Çorlu Tekirdağ’dan yapacağınız yolculuklarda havayolunu tercih edenlerdenseniz sitemizde yer alan alo bilet hattı üzerinden bilet alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca sitede yer alan kampanyalardan yararlanarak size en uygun bilet seçeneğini bulabilir, konforlu ve hızlı ulaşımın keyfini çıkarabilirsiniz.

ÇORLU’YA EN YAKIN HAVALİMANI

Tekirdağ Havalimanı, Trakya bölgesinde yer alan tek havalimanıdır. Bu yönüyle havayolu ulaşımı Trakya Bölgesinde sadece buradan gerçekleştirilmektedir. Çorlu ilçesinin yaklaşık olarak 15 km uzağında yer alan bu havalimanı1998 yılında faaliyete başlamıştır. Havalimanında çalışan tek firma olmasına rağmen uçuşlar gayet rahat ve seanslarında bölgeye göre oldukça fazla olduğu söylenebilir.

Hem iç hem de dış hatlara uçuşlar yapılmakta, hem askeri hem de sivil havacılık alanlarında hizmet vermektedir. Çevre ilçelerden ulaşım otobüs ve servislerle sağlanmakla birlikte aktarma yapma olanağı da bulunmaktadır.

297 araçlık otoparka ve 3000×45 km’lik bir piste sahip olan havalimanı bu bakımdan oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Ayrıca havaalanının içerisinde 1200 metrekare büyüklüğünde kapalı alanlı Bagaj Sundurma tesisi mevcuttur.

ÇORLU HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Tekirdağ ülkemiz doğusunda yer alan önemli illerimizden biri olmakla beraber Çorlu Tekirdağ’ın en büyük ilçesidir. Nüfusu 245 bin olmakla beraber Trakya’daki en büyük ikinci yerleşim yeridir. Frig, Yunan ve İskit gibi önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır ve Frig medeniyetinden kalma Thzolus Antik kenti şu an en çok ziyaret edilen tarihi mekânlardan biridir.

Bunun yanında Osmanlı zamanından kalma Süleymaniye Camii gezilmesi gereken bir başka yerdir.

Lezzetleri arasında en meşhuru Labada Yemeğidir. Fakat Ciğer Sarma ise ziyaret edilenlerce atlanılmaması gereken bir başka lezzettir.

Sitemiz olan www.alobilethatti.com sayesinde Çorlu’ya yapacağınız yolculuklarda hem de civar illere yapacağınız gezilerde her türlü uçak bileti bulmanıza olanak sağlamaktadır.