Dakar Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Dakar Uçak Bileti

dakar-ucak-biletiUçak ile seyahat bugün hemen herkesin ilk tercihi arasında yer almaktadır. Karayolu yolculuğunun zorlu şartlarının hemen hiçbirini bünyesinde barındırmayan uçak ile seyahat etmek maddi olarak da her bütçeye uygun bir şekilde seyretmektedir. Ancak en ucuzuna bir yandan da en güvenilirine sahip olmak için sizde Dakar uçak biletinizi alo bilet hattı aracılığı ile elde edin.

Dakar Havalimanı

“Léopold Sédar Senghor International Airport” olarak bilinen Dakar Havalimanı oldukça işlek bir havalimanıdır. Yolcularına havalimanı içerisinde bankamatik, yemek restoranı ve döviz alım satım işlemleri için hizmet veren yapılar bulunmaktadır. Havalimanı dışında ise yolculara transfer hizmeti ve araba kiralama hizmeti verilmektedir.

Dakar Hakkında Genel Bilgiler

Batı Afrika’nın en batısında yer alan Dakar, Senegal Cumhuriyeti’nin başkentidir ve bir yarımada üzerinde yer almaktadır. Dünya ulaşımı konusunda oldukça önemli bir coğrafi konuma sahip olan Dakar, yüzyıllardır Avrupa-Afrika-Amerika arasındaki ulaşımda vazgeçilmez bir yere sahiptir. Şehir çok farklı etnik kökenlere ev sahipliği yapmakta ve bu toplumun çok az bir kısmı doğma büyüme olarak Dakar şehri içerisinde varlığını korumaktadır.

Dakar son yıllarda oldukça fazla bireyin misafirliğine şahit olmaktadır. Bu ziyaretlerin nedeni “Dakar rallisi” olarak göze çarpmaktadır. Dakar rallisi sayesinde şehrin ekonomisi güçlenmektedir. Bunun dışında Cap-vert yarımadası üzerinde yer alan Retba Gölü yani Pembe Göl şehir içerisinde gezilip görülmesi gereken en önemli doğal zenginlikler arasında baş sırada yer almaktadır. Ayrıca Bağımsızlık Meydanı da görülmeden dönülmemesi gereken yerler arasındadır.

Dakar festivalleri ile de ünlenmeyi başarmış bir şehirdir. Uluslararası Fransızca film, müzik ve komedi festivali, Dakar caz festivali her yıl binlerce kişiyi konuk eden en ünlü festivaller arasında yer almaktadır.

Dakar mutfağı hemen hemen farklı her damak tadına hitap eden yemek çeşitlerine sahiptir. Özellikle deniz ürünleri, sebze ve et yemekleri bu mutfakta ön plana çıkmayı başarmış lezzetlerdir. Bu farklı lezzetlerin tek ortak noktası ise hemen hepsinde pirinç kullanılıyor olmasıdır. Deniz ürünlerinin Hindistan cevizi ve muz ile pişirilmesi Dakar mutfağını ilgi çekici kılan özellikler arasındadır. Mutfağın en meşhur yemeği ise yassa jendir.

Farklı yemekleri tatmak, festivallere konuk olmak, farklı kültürlere şahit olmak isteyen gezginler için Dakar en doğru adreslerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Siz de bu etkinliklere katılmak istiyorsanız Dakar uçak biletinizi alo bilet hattından en güvenilir ve en hesaplı yoldan satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey http://www.alobilethatti.com/ adresini ziyaret etmek.