Dakka Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Dakka Uçak Bileti

Dakka Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Dakka kentine gitmek için havayolunu tercih ederseniz ihtiyacınız olan uçak biletini çok ekonomik yollarla satın alabileceğinizi bilmenizde fayda bulunuyor. Yaklaşık on beş yıldır hizmet veren alo bilet hattı internet sitesi üzerinde Cenevre online uçak bileti ayrıcalıklarından yararlanabilir ve biletinizi çok ekonomik ücretlerden yararlanarak satın alabilirisiniz. Site devamlı olarak kullanıcılarının daha ucuz fiyatlarla bilet alabilmeleri için kampanya ve indirimler düzenliyor. Bu sayede pek çok kişi biletlerini uygun ücretlerle satın alabiliyor. Sizlerde bu olanaklardan yararlanmak isterseniz günün herhangi bir saati web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dakka Hakkında Bilgiler

Müslümanların çoğunlukta olduğu bir şehir olan Dakka’da 7 milyondan fazla kişi yaşıyor. Dakka sahip olduğu bu nüfusuyla dünyanın en kalabalık kentlerinden birisidir. Aynı zamanda Bangladeş’in en büyük kenti de Dakka’dır. Eğitim, siyasi ve kültür merkezi olan Dakka, yılın her anı çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Sizlerde istediğiniz zaman uçak bileti olanaklarından yararlanarak bu güzel şehri ziyaret edebilir ve kentin güzelliklerine tanıklık edebilirsiniz.

Dakka Nüfusu: 7.000.940
Dakka Yüzölçümü: 304 km²

Dakka Tarihi Hakkında Bilgiler

Dakka’nın tarihi 7. yüzyıla kadar uzanıyor. Uzun yıllar boyunca Pala İmparatorluğu ve Kamarapura tarafından yönetilen Dakka, 9. yüzyıldan sonra Hindu Sena Hanedan’ı tarafından yönetilmeye başlamıştır. Dakka daha sonra 1608 yılında Babürler’in egemenliği altına girmiştir. Dakka tarihinde çok büyük doğa olaylarına da ev sahipliği yapmıştır. 1970 yılında bölgede meydana gelen kasırga sonrasında şehir çok büyük hasar görmüştür.

Dakka’nın İklimi ve Bitki Örtüsü

Dakka kentinde tipik tropikal iklim etkileri hissedilir. Bu yüzden yaz ayları oldukça sıcak ve nemli olarak geçerken, kış ayları ise daha serin geçer. Kette kış aylarındaki ortalama sıcaklık 20 derece civarında, yaz aylarındaki ortalama sıcaklık ise 40 derece civarındadır. Bu nedenle yaz ayları havaların çok sıcak olmasından dolayı bunaltıcı geçmektedir. Dakka’yı ziyaret etmek için havaların serin olduğu zamanları tercih edebilirsiniz.

Dakka’nın Yöresel Lezzetli Yemekleri

Bangladeş yemek kültürüne sahip olan Dakka mutfağında birçok lezzetli yemek bulunuyor. Ülke mutfağında da, Dakka mutfağında da baharatların önemi çok büyüktür ve bu nedenle pek çok yemekte birbirinden farklı baharatlar kullanılır. Sığır eti kebabı, köri soslu pilav, balık ve tehari Dakka mutfağının en önemli ve en ünlü yemeklerindendir. Dakka’ya gittiğinizde yöreye ait olan bu yiyecekleri rahat bir şekilde bulabilir ve farklı restoranlara giderek ülke mutfağının yiyeceklerini tadabilirsiniz.

Dakka’nın Gezilip Görülecek Yerleri

Dakka, tarihi ve turistik pek çok yapıya ev sahipliği yapıyor. Dakka’ya gittiğinizde öncelikli olarak görmeniz gereken yapıların başında ise Bangabandhu Memorial Museum, Lalbagh Castle, Dakka Hayvanat Bahçesi, Bangladeş Ulusal Müzesi, Ahsan Manzil, Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Ulusal Bilim ve Teknoloji Müzesi yer almaktadır.