Dallas Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Dallas Uçak Bileti

dallas-ucak-biletiDallas, Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde yer alan hem Amerika’nın hem de dünyanın en büyük metropol şehirleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple her yıl binlerce insan bu büyük metropolü ziyarete gelmektedir. Başta Kıta Avrupası dahil birçok ülkeden ziyaretçi kabul eden bu şehrin ulaşım hatları da oldukça yoğun olmaktadır.

Amerika kıtası, deniz aşırı bir konumda olduğundan bu ülkeye diğer ülkelerden karayolu ile ulaşım oldukça güçtür. Bu yüzden karayolu ulaşımı sadece eyaletler arası mümkün olmaktadır.Teksas ’ta yer alan Dallas ise Amerika’nın güneyinde yer aldığı için başkent de dâhil diğer merkezi şehirlere uzak bir pozisyondadır. Bu merkezi şehirlere karayolu ile ulaşım oldukça fazla zaman almakta en yakın metropol ile arası yaklaşık 12 saat kadar sürmektedir. Fakat her gelişmiş ülkede olduğu gibi günümüzde de hem şehirlerarası hem de uluslararası yolculuklarda havayolu ulaşımı bireylerin ilk tercihi haline gelmiştir.

Dallas ile kendine en yakın metropol arası uçak yolculuğu ile yaklaşık 3 saate kadar inmiştir. Bu da insanların ulaşım tercihlerinde hem güvenli hem hızlı hem de ekonomik olan uçak seyahatini tercih etmelerinde önemli bir etken olmaktadır.

Alo bilet hattı sitemiz ise Dallas dâhil diğer tüm yolculuklarınızda konforlu ve hızlı ulaşımın yanı sıra güvenli uçuş imkânı sağlamaktadır. Sitede bulunan biletlerden size en uygun bileti satın alarak yolculuğa başlayabilirsiniz.

DALLAS HAVALİMANI

Dallas’ta yer alan en büyük havalimanı olan Dallas/Fort Worth Uluslararası Havalimanı, ABD’nin en büyük havalimanları arasında yer almaktadır. 13,400 fitlik 4 yönlü bir piste sahiptir. Ayrıca 4 adet iç hat terminali ve 1 de dış hat terminali olmak üzere toplam 5 terminale sahiptir.

Son olarak ise 7 adet pist ve bir tane de helikopter iniş alanı, havalimanın içinde yer almaktadır.

DALLAS HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Teksas Eyaletinde yer alan Dallas’ın nüfusu yaklaşık 1.197.816’dır. Önceleri Fransız sömürgesi olan bu bölge, daha sonra ABD’nin bağımsızlığı ile sömürgeden kurtulmuştur.

Dallas’ın gezilmesi gereken en önemli yeri şüphesiz Dallas Arberatumu ve Botanik Bahçesi’dir. Birçok bitki türü ve organizmaya ev sahipliği yapan bu yer Dallas’ın en meşhur turistik yeridir. Ayrıca G.W. Bush müzesi ve Dallas Resim Galerisi de mutlaka gezilmesi gereken diğer yerlerdendir.

Dallas ya da Amerika seyahatlerinizde siz de www.alobilethatti.com sitemizi kullanabilir. Hızlı ve pratik arama seçeneğiyle kolayca uçak bileti satınalabilirsiniz.