Dnepropetrovsk Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Dnepropetrovsk Uçak Bileti

dnepropetrovsk-ucak-biletiDnepropetrovsk Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Dnepropetrovsk’ a gitmek için havayolunu kullanmak isterseniz ihtiyacınız olan uçak biletini alo bilet hattı internet sitesi üzerinden rahatlıkla satın alabilirsiniz. Web sitesi on beş yılı aşkın süredir kullanıcılarına güvenilir bir şekilde ucuz uçak bileti hizmeti vermektedir. Sizlerde uçak ihtiyacınız olan uçak biletini çok ekonomik ücretlerle satın almak isterseniz web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sitenin kullanıcılarının kolay bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için oldukça basit bir şekilde tasarlanmıştır. Sitenin ana sayfasında yer alan arama motorunu kullanarak istediğiniz uçuşu ekrana dökebilir ve uçak biletinizi ekonomik ücretlerden yararlanarak satın alabilirsiniz.

Dnepropetrovsk Hakkında Bilgiler

Ukrayna’nın önemli şehirlerinden bir tanesi olan Dnepropetrovsk, Dinyaper Nehri civarında yer almaktadır. Dnepropetrovsk Oblastı’nın idari merkezi olan şehir sürekli olarak çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Kente ulaşım ise genellikle havayoluyla sağlanıyor. Birçok yerli ve yabancı turist Dnepropetrovsk Uluslararası Havalimanı’nı kullanarak uçak bileti sayesinde kente ulaşım sağlıyor. Her gün çok sayıda uçak seferinin düzenlendiği havalimanının şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 15 km tir. Şehre giden ziyaretçiler havalimanından kent merkezine kısa sürede gidebiliyor.

Dnepropetrovsk Nüfusu: 987.629

Dnepropetrovsk Yüzölçümü: 405 km²

Dnepropetrovsk Tarihi Hakkında Bilgiler

Tarihi oldukça eski olan Dnepropetrovsk, uzun yıllar boyunca birçok uygarlığın egemenliği altında kalmıştır. 1240 yılında Moğollar tarafından istila edilen kent, sonrasında senelerce Kazaklar tarafından yönetilmiştir. Kent Ekaterinoslav ismiyle kurulduktan ve uzun yıllar bu isimle anıldıktan sonra şimdiki ismi Dnepropetrovsk’ı almıştır.

Dnepropetrovsk’un İklimi ve Bitki Örtüsü

Şehir genelinde genel olarak nemli bir karasal iklim vardır. Kış aylarının oldukça soğuk geçtiği kentte, yaz ayları ise nemli ve sıcak olarak geçer. Ayrıca kış aylarında sıklıkla kar yağışı da görülür. Kış aylarında ortalama sıcaklık -10 derecelere kadar çıkmaktadır. Kenti yılın her anı ziyaret edebilirsiniz ancak güzel bir havada Dnepropetrovsk gezinizi gerçekleştirmek isterseniz yaz aylarını tercih edebilirsiniz.

Dnepropetrovsk’un Yöresel Lezzetli Yemekleri

Dnepropetrovsk, geleneksel Ukrayna mutfağına ait olan birçok lezzette sahiptir. Sert bir iklime sahip olduğu için şehir genelinde şalgam, patates, lahana ve çeşitli sebzeler bolca tüketilir. Tatlı su balıklarının da Dnepropetrovsk mutfağında önemi büyüktür. Turna, yaygın ve mersin balığı en sık tüketilen balıklardandır. Ayrıca şehre gittiğinizde pelmeni ismi verilen ve mantıya benzeyen yemeği yemenizi tavsiye ediyoruz. Kentin birçok yerinde yöreye ait olan lezzetleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Dnepropetrovsk’un Gezilip Görülecek Yerleri

Sürekli olarak yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen Dnepropetrovsk, da görülmesi gereken onlarca önemli yapı bulunuyor. Kentin en önemli ve en büyük caddesi olan Karl Marx caddesini gezerek Dnepropetrovsk turuna başlayabilirsiniz. Taras Shevchenko Park, Lazar Globa Park, Karl Marx Prospect ve Battle for Dnieper Diorama şehrin en önemli yerlerindendir.