Doha Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Doha Uçak Bileti

doha-ucak-biletiDoha Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Doha’ya havayolunu kullanarak gitmek istediğiniz zaman sizlerde milyonlarca kişinin yararlandığı gibi ekonomik ücretlerden yararlanmak isterseniz alo bilet hattı internet sitesini tercih edebilirsiniz. Site üzerinde sadece Doha değil, tüm uçuşlar için uygun ücretli uçak bileti sahibi olabilirsiniz.Yılın her anında sürekli olarak indirim ve kampanyalar düzenleyen site sayesinde çok ekonomik ücretlerle bilet satın alınabiliyor. Sitenin kullanımı da oldukça kolaydır. Ana sayfada yer alan arama motorunu kullanarak istediğiniz tüm uçak seferlerini tek bir tıkla listeye bilir ve aradığınız uçak seferini kısa sürede bulabilirsiniz. Ayrıca uçak biletlerinin kullanılması için gerekli olan check-in işlemleri için de siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Doha Hakkında Bilgiler

Doha, Katar’ın başkenti olma özelliğini taşıyor. Basra Körfezi’nde yer alan Doha’da yaklaşık olarak bir milyona yakın kişi yaşıyor. Oldukça zengin bir şehir olan Doha, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ucuz uçak bileti olanaklarından yararlanarak şehri ziyaret etmektedir. Ülke nüfusunun çok az bir kısmı yerli halktı oluştururken, nüfusun büyük çoğunluğu yabancı uyruklu hizmet işçilerinden oluşuyor. Çünkü Doha’da inşaat sektörü çok önemlidir ve birçok kişi inşaat sektöründe görev almaktadır.

Doha Nüfusu: 956.460

Doha Yüzölçümü: 234 km²

Doha Tarihi Hakkında Bilgiler

Tarihi oldukça eski zamanlara dayanan Doha, sahip olduğu stratejik konumundan dolayı tarihte sürekli olarak birçok uygarlığın peşinde olduğu bir şehirdir. Katar’ın en büyük şehri olan Doha, aynı zamanda Katar’ın belediyelerinden bir tanesidir. Ülkede kullanılan resmi dil Arapçadır ancak kentte çok sayıda yabancı kişi yaşadığı için İngilizce de yaygın olarak kullanılan bir dildir.

Doha’nın İklimi ve Bitki Örtüsü

Doha sahip olduğu konumundan dolayı tipik çöl ikliminin etkilerinin hissedildiği bir şehirdir. Yaz aylarında kentte ortalama sıcaklık 40 dereceye kadar çıkabiliyor. Kış ayları ise yaz aylarına göre çok daha serin olarak geçer. Doha her mevsim ziyaret edilebilir ancak yaz aylarında sıcaklık çok yüksek olduğu için ziyaret için genellikle tercih edilmez. Kasım ayı ile Şubat ayı arasındaki zamanlar Doha’yı ziyaret etmek için en uygun zamanlardır.

Doha’nın Yöresel Lezzetli Yemekleri

Doha mutfağında ülkeye ait olan yöresel lezzetleri bulabileceğiniz gibi, dünya mutfaklarına ait yemekleri de bulabilirsiniz. Şehre gittiğinizde bilmeniz gereken önemli bilgilerden bir tanesi alkol satışının olmamasıdır. Sadece lüks otellerde alkol satılıyor, bunun dışında hiçbir yerde kesinlikle alkol bulunmuyor.

Doha’nın Gezilip Görülecek Yerleri

Doha’da tarihi ve turistik onlarca yapı bulunuyor. Doha’da gezilip görülmesi gereken yerlerin başında ise İslam Eserleri Müzesi, Eski Pazar, The Pearl, Korniş, West Bay Bölgesi, Katar Ulusal Müzesi ve Villagio Mall yer alıyor. Kente gidildiğinde mutlaka bu tarihi ve turistik bölgeleri ziyaret etmelisiniz.