Douala Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Douala Uçak Bileti

douala-ucak-biletiDouala Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Douala ucuz uçak bileti için güvenebileceğiniz bir site arıyorsanız sizler için en doğru adres alo bilet hattı internet sitesidir. Sitenin kullanıcıları için sağladığı birçok avantajı bulunuyor. Bu avantajlardan bir tanesi tüm uçuşlara ait uçak biletlerinin indirimli fiyatlarla satın alınabiliyor olmasıdır. Üstelik aranılan uçak seferleri sitenin ana sayfasında yer alan arama motoru sayesinde çok kısa sürede bulunabiliyor. Sitenin ayrıcalıklarından bir tanesi de bilet check-in işlemlerinin online olarak yapılabiliyor olmasıdır. Uzun yıllardır hizmet veren web sitesinin avantajlarından yararlanmak için yapmanız gereken tek şey, internet bağlantısı olan bir cihaz üzerinden siteye erişim sağlamaktır.

Douala Hakkında Bilgiler

Kamerun’un önemli şehirlerinden bir tanesi olan Douala, kakao, yağ ve meyveleriyle ün yapmıştır. Ülkenin en geniş kentleri arasında olan Douala, aynı zamanda ülkenin en çok turist çeken yerlerindendir. Her yıl çok sayıda kişi online uçak bileti avantajlarını kullanarak havayoluyla kenti ziyaret etmektedir. Douala’ da havayolu ulaşımı söz konusu olduğu zaman kullanılan havalimanı Douala Uluslararası Havalimanı’dır. Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 10 km tir. Ülkenin en yoğun havalimanlarından olan Douala Havalimanı, her gün çok sayıda iç ve dış hat uçak seferine ev sahipliği yapmaktadır.

Douala Nüfusu: 1.907.000

Douala Yüzölçümü: 356 km²

Douala Tarihi Hakkında Bilgiler

Douala, tarihi eski olan bir şehirdir. Kent öncelikli olarak koloni limanı olarak kurulmuştur. Portekizliler tarafından 15. yüzyılda kurulan Douala, sahip olduğu özelliklerinden dolayı Afrika’nın Koltukaltı ismiyle anılmaktadır. Douala, tarih boyunca birçok uygarlığın egemenliği altında kalmış ve uzun yıllar sonra bağımsızlığını kazanmış bir şehirdir.

Douala’nın İklimi ve Bitki Örtüsü

Douala kentinin büyük bir kısmında tropikal iklim etkileri hissedilir. Yaz aylarının oldukça sıcak ve kurak olarak geçtiği Douala’ da kış ayları ise daha çok ılık ve yağışlı olarak geçer. Bu nedenle kente ulaşım için en uygun zaman yaz aylarıdır. Sizlerde bu güzel kenti dolaşmak istiyorsanız yaz aylarını tercih edebilir ve güzel bir havada Douala gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Douala’nın Yöresel Lezzetli Yemekleri

Douala, Kamerun mutfağına ait birçok lezzete sahip olan bir mutfaktır. Yörede birbirinden lezzetli çok sayıda yöresel yemek bulunuyor. Özellikle taze sebze ve meyve Douala mutfağında sıklıkla tüketiliyor. Deniz ürünleri de Douala mutfağında sıklıkla tüketilen besinlerdendir.

Douala’nın Gezilip Görülecek Yerleri

Tarihi oldukça eski olan Douala’ da görülmesi gereken çok sayıda tarihi ve turistik yapı bulunuyor. Kente gittiğinizde kendinize ayrıntılı bir gezilecek yerler listesi hazırlayabilirsiniz. Marche des Fleurs, Musee Maritime de Douala, Le Monument aux Morts, Black Lotus, Musee Provincial de Douala, New Bell Mosque ve Cathedrale Saint Pierre et Saint Paul Douala ‘da öncelikli olarak görülmesi ve gezilmesi gereken yerlerdendir.