Dublin Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Dublin Uçak Bileti

dublin-ucak-biletiDublin Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Dublin’e havayoluyla gitmek istediğiniz zaman ihtiyaç duyduğunuz uçak biletini alo uçak hattı internet sitesi üzerinden temin edebilirsiniz. Sitenin kullanıcıları için sağladığı avantajlardan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey siteye erişim sağlamaktır. Günün her saati siteyi kullanabilir ve ekonomik fiyatlardan yararlanarak online uçak bileti satın alabilirsiniz. Senelerdir hizmet veren web sitesinin kullanımı da oldukça kolaydır. Aradığınız uçak seferlerinin tamamını ana sayfada yer alan arama motorunu kullanarak birkaç adımda listelemeniz de mümkündür.

Dublin Hakkında Bilgiler

İrlanda’nın önemli şehirlerinden bir tanesi olan Dublin, İrlanda Adası’nda yer alıyor. Oldukça kalabalık bir nüfusa sahip olan Dublin’de bir milyondan fazla kişi yaşıyor. Yılın her anı çok sayıda kişinin ziyaret ettiği Dublin’de ulaşımın büyük bir çoğunluğu havayoluyla sağlanıyor. Havayolu hizmetinin verildiği havalimanı ise Dublin Havalimanı’dır. Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 10 km tir. Havayolunu kullanarak kente giden yerli ve yabancı ziyaretçiler buradan kent merkezine taksi ve otobüs gibi ulaşım araçlarını kullanarak kısa sürede gidebiliyorlar. Ucuz uçak bileti kullanarak Dublin’e gitmek isterseniz uçak biletlerinizi uçuş tarihinizden daha erken bir sürede alarak daha ekonomik fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Dublin Nüfusu: 1.045.469

Dublin Yüzölçümü: 921 km²

Dublin Tarihi Hakkında Bilgiler

Tarihi çok eski zamanlara kadar dayanan Dublin’de yerleşim kuran ilk uygarlık Normanlar’ dır. Normanlar bölgeyi fethettikten sonra başkent yapmış ve uzun yıllar boyunca bu şekilde yaşayarak bölgede hakimiyet kurmuşlardır. Daha sonra ise Dublin, Britanya tarafından ele geçirilmiş ve uzun süre Britanya’nın önemli kentlerinden bir tanesi durumuna gelmiştir. Sonrasında ise kent İrlanda toprakları içerisine dahil edilmiştir.

Dublin’in İklimi ve Bitki Örtüsü

Denizin içerisinde yer almasından dolayı Dublin’de ılıman bir iklim hissedilir. Bu nedenle yaz ayları bölgede sıcak geçer, kış ayları ise serin ancak yine de sıcak bir şekilde geçer. Dublin’i ziyaret etmek için yılın her mevsimini tercih edebilirsiniz. Hangi ayda Dublin’e giderseniz gidin, güzel bir havanın size eşlik etme ihtimali çok yüksektir.

Dublin’in Yöresel Lezzetli Yemekleri

Kendine has bir yemek kültürüne sahip olan Dublin’de çok sayıda yöresel lezzet bulunuyor. Dublin mutfağı Fransa mutfağından da esinlenmiştir. Bölgenin birçok yerinde hem yöresel lezzetleri hem de Fransız mutfağına ait lezzetleri rahatlıkla bulabilirsiniz. Hatch And Sons, Yamamori ve Shack Restourant Dublin’in en önemli ve en popüler restoranlarındandır.

Dublin’in Gezilip Görülecek Yerleri

İrlanda’nın en çok turist çeken şehirlerinden bir tanesi olan Dublin’e gittiğinizde gezmeniz gereken çok sayıda yapı olduğunu söyleyebiliriz. Gezilecek olan yerler listenize öncelikli olarak eklemeniz ve görmeniz gereken yerlerin başında ise Trinity College, İrlanda Ulusal Müzesi, Christ Church Katedrali, Old Jameson Distillery, Temple Bar, Dublin Kalesi ve Phoenix Park yer alıyor.