Dubrovnik Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Dubrovnik Uçak Bileti

dubrovnik-ucak-biletiDubrovnik Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Dubrovnik ucuz uçak bileti almak için sizlerde güvenilir bir siteye ihtiyaç duyarsanız milyonlarca kişinin tercih ettiği gibi alo bilet hattı internet sitesini tercih edebilirsiniz. Sitenin ana sayfasında tüm uçuşlara ait uçak seferlerini birkaç adımda listeye bilir ve istediğiniz tarih ve saat için ihtiyaç duyduğunuz uçak biletini çok uygun ücretlerle satın alabilirsiniz. Sitenin olanaklarından yararlanmak için yapmanız gereken tek şey, internet bağlantısı olan bir cihaz üzerinden siteye giriş yapmaktadır. Ekonomik fiyatlarla uçak bileti alabileceğiniz web sitesi üzerinde biletlerinizin check-in işlemlerini de online olarak rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Dubrovnik Hakkında Bilgiler

Hırvatistan’ın büyük şehirlerinden birisi olan Dubrovnik, ülkenin güneyinde yer alıyor. Hırvatistan’ın renkli kentlerinden olan Dubrovnik, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor. Sizlerde istediğiniz zaman bu güzel şehri ziyaret edebilir ve birbirinden eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Kente ulaşım için havayolunu tercih ederseniz kullanmanız gereken havalimanı, Dubrovnik Havalimanı’dır. Şehir merkezine 15 km mesafede olan havalimanı uzun yıllardan bu yana iç ve dış hatlarda hizmet vermektedir. Ülkenin en uzun pistine sahip olan havalimanı, yolcu trafiği açısından da oldukça yoğundur.

Dubrovnik Nüfusu: 42.641

Dubrovnik Yüzölçümü: 21,35 km²

Dubrovnik Tarihi Hakkında Bilgiler

Dubrovnik, tarihi uzun yıllar öncesine dayanan bir şehirdir. Kent, ilk olarak 7. yüzyılda Ragusa ismiyle kurulmuştur. Dubrovnik senelerce farklı uygarlıkların egemenliği altında kalmıştır. Venedik Osmanlı Devleti, Dubrovnik üzerinde hakimiyet sağlayan uygarlıklardan sadece birkaç tanesidir. Şehir sonrasında da Fransızlar tarafından yönetilmiştir. Kentte 1667 yılında oldukça büyük bir deprem yaşanmış ve kentin birçok bölümü büyük hasar görmüştür. 2005 yılında yapılan son restorasyon çalışmalarından sonra kent eski haline geri dönmüştür.

Dubrovnik’in İklimi ve Bitki Örtüsü

Dubrovnik’ de tipik Akdeniz ikliminin etkileri hissedilmektedir. Yaz aylarının oldukça sıcak ve kurak geçtiği kentte, kış ayları ise soğuk geçer. Bu nedenle kente ziyaret etmeyi düşünüyorsanız Nisan ile Eylül arasındaki ayları tercih edebilir ve daha güzel hava koşullarında ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dubrovnik’in Yöresel Lezzetli Yemekleri

Dubrovnik oldukça geniş seçenekli lezzetler sunan bir mutfağa sahiptir. Denize yakın bir şehir olan Dubrovnik’ de deniz ürünlerinin ayrı bir önemi vardır. Her türlü deniz ürünü sıklıkla tüketilir. Ahtapot, hani balığı ve karides en çok tüketilen balık çeşitlerindendir. Rozata, zelene menestra ve cevapi yörenin en lezzetli ve en ünlü yiyeceklerindendir. Kentin her yerinde yöresel lezzetleri bulabileceğiniz restoranlar bulunmaktadır.

Dubrovnik’in Gezilip Görülecek Yerleri

Dubrovnik’e gittiğiniz zaman kenti dolaşmak istediğinizde sizleri bekleyen çok sayıda tarihi ve turistik yapının olduğunu hatırlatalım. Dubrovnik Kalesi, Stradun Caddesi, Onofrio Çeşmesi, Çan Kulesi, Sponza Sarayı, Orlando Sütunu, Franciscan Manastırı, Dominik Manastırı ve Telefirik şehrin önemli tarihi ve turistik yapılarından sadece bazılarıdır.