Duşanbe Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Duşanbe Uçak Bileti

dusanbe-ucak-biletiDuşanbe’ye Uçakla Seyahat Etmek

Tacikistan’ın başkenti olan Duşanbe, son dönemde birçok turistin gezi noktaları arasında yer almaya başladı. Oldukça hızlı bir şekilde gelişen şehrin ekonomisi de oldukça uygun düzeylerde olduğu için birçok kişi rahatlıkla turistik gezi için şehri tercih edebiliyor. Şehrin ismi Farsçada Pazartesi anlamına gelirken, bu isim şehrin bir köy olduğu dönemlerde her Pazartesi günü kurulan pazardan geldiği söyleniyor. Bu tarz ilginç bilgilerin ve eserlerin bulunduğu şehri gezmek için kişiler 4 saat 15 dakikalık bir yolculuk yaparak şehre ulaşabilirler. Bu süre Duşanbe uçak bileti alan kişiler içi geçerli. 4 saati geçen konforlu bir havayolu ulaşımı ile sorunsuz bir şekilde rahatlıkla şehre ulaşım sağlanabilir.

Duşanbe Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir merkezinden havalimanına gidecek olan kişiler için troleybüs ve otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bu iki toplu taşıma aracı şehrin en popüler araçları olarak gösterilebilir. Bilet fiyatları son derece uygun olduğu için kendi araçları bulunmayan kişiler şehir içerisinde bu seçenekleri değerlendirmektedir. Bunun yanı sıra taksiler de gününü tamamında hizmet verir. Ancak taksiler şehir merkezinde ikiye ayrılmaktadır. Özel bir firma da taksi hizmeti verirken daha uygun fiyatlarda bu hizmeti müşterilerine sunmaktadır.

Duşanbe Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanı’na iniş yapan kişiler şehir merkezine giderken şehirde yer alan 2 farklı taksiden herhangi birisini kullanabilirler. Genel olarak aynı hizmeti veren 2 farklı marka olarak düşünülebilen bu taksiler oldukça ekonomik seçenekler sunmaktadır. Bunun dışında havalimanı üzerinden araç kiralama işlemleri de yapılabilmektedir. Duşanbe uçak bileti alarak grup şeklinde şehre gelen kişiler için çok uygun fiyatlar ile birlikte araç kiralama işlemleri gerçekleştirilir. Şehirde birkaç gün ya da daha uzun kalacak olan kişilere bu araç kiralama firmaları daha uygun fiyatlar sunabilmektedir.

Duşanbe Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

1924 senesinde açılan Duşanbe Havalimanı o dönemden günümüze kadar birçok değişime uğramıştır. O dönemde ülkenin tek havalimanı olan Duşanbe Havalimanı, ilk değişikliğini 1964 senesinde gerçekleştirerek daha modern bir hale gelmiştir. Bunun yanında küçük değişiklikler her sene havalimanı içerisinde gerçekleştirilmektedir. 3 Eylül 2014 tarihinde yeni bir terminal binası da havalimanına eklenince kapasitesi yükselmiş ve o sene 1,5 milyon kişiye hizmet vermiştir.

Ucuz Çek Duşanbe Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ülkemizden Duşanbe’ye gidecek olan kişiler için havayolu ulaşımında tercih edecekler firma oldukça önemlidir. Bu doğrultuda ilk olarak kişilerin konfora önem vermesi gerekir. 4,5 saatlik bir yolculuk kısa süreli olarak gösterilmediğinden kişilerin uçakta geçirecekleri zaman oldukça önemlidir. Bu sebeple de kişiler uçak biletlerini satın alırken yalnızca fiyatını göz önünde bulunduramaz. Alo Bilet Hattı sitesine giren kişiler site üzerinden biletlerin ve uçakların tüm özelliklerini görürken rahatlıkla en konforlu ve ekonomik bileti de kendilerine sunulan liste üzerinden seçebilirler.