Edinburgh Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Edinburgh Uçak Bileti

edinburgh-ucak-biletiEdinburgh Avrupa Kıtasında yer alan İskoçya’nın başkentidir. İskoç Yarımadasında bulunan estetik şehri kabul edilmektedir. Birleşik Krallık bünyesinde bulunan Edinburgh şehrinin Londra ile mesafesi yaklaşık 667 km’dir ve bu da yaklaşık 7 saat gibi bir süreye tekabül etmektedir. Elbette bu süre karayolu ile alınan mesafedir. Eğer havayolu ulaşımını tercih edilecek olursa iki buçuk saatlik bir zaman almaktadır. Son zamanlarda yolcular da karayolunu hem demiryoluna hem de havayoluna tercih etmektedirler.

Fakat havayolu seyahatleri bile demiryoluna göre daha hızlı, ekonomik ve güvenli olmaktadır.  İşte bu yüzdendir ki Dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri olan Edinburgh’ da en sık tercih edilen ulaşım havayolu ulaşımıdır.

İster Edinburgh isterseniz diğer İskoçya olsun, alo bilet hattı sayesinde güvenilir seyahatin, hızlı ulaşım imkânına ve bütçenize en uygun bileti bulma olanağına sahip olun.

Edinburgh Havalimanı

Edinburgh Havalimanı İskoçya’da bulunan sayılı havalimanlarından biridir. Tarihi çok eskilere dayanmakla beraber 1916’da küçük bir bina ve tek pist ile açılmış daha sonra İkinci Dünya Savaşı’nda askeri amaçla kullanılmıştır. Ardından savaş sonrası hasarları giderilerek 1971 yılında tam donanımlı olarak faaliyete başlamıştır.

Havalimanı, içinde bulunan 2 cafe, 2 geniş otopark ve bir alışveriş merkezi binası ile nispeten geniş bir arazide yer almaktadır. Ayrıca şu an 2 uçaklık beton bir piste sahiptir.

Edinburgh Hakkında Genel Bilgiler

Edinburgh 471.650 kişilik nüfusuyla İskoçya Yarımadasının en kalabalık şehirlerinden biri sayılmaktadır. 1437 yılında başkent ilan edilen şehir hala bu unvanını korumaktadır.

Şehir Klasik İngiliz Mimarisi ile göze çarpmaktadır. Bu tarz yapılar arasında yer alan ve UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine giren Edinburgh Kalesi ve Eski Şehir yerleridir.

Ayrıca kentin Yeni Şehir olarak adlandırılan bölümü de eski klasik anlayışın yanı sıra modern Art Deco mimarisi de göze çarpmaktadır.

Son olarak ise kentte yapılması gereken bir başka şey ise meşhur lezzetler Böğürtlen ve Frambuazlı turtaların tadılmasıdır.

Eğer bir Edinburgh gezisi ilginizi çekerse www.alobilethatti.com üzerinden bilgi alabilir. Görülmesi gereken yerler listesinde yer alan bu şehre uçak bileti satın alabilir ve gezintinin tadını çıkarabilirsiniz.