Edremit Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Edremit Uçak Bileti

edremit-ucak-biletiÜlkemizin belki de en gözde tatil yerlerinden biri olan Edremit aynı zamanda birçok turistik güzelliği de içinde bulundurmaktadır. Ege denizine kıyısı olması sebebiyle her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen mekânlardan birisidir.Ayrıca tatil beldeleri arasında en çok tercih edilen Altınoluk ve Akçay tatil yerleri de bu ilçenin içerinde bulunmaktadır.

Sıklıkla ziyaret edilen yerlerin başında gelen Edremit’e ulaşım kara, hava ve sınırlı olmak üzere deniz ulaşımı ile sağlanabilmektedir. Fakat günümüzde sıklıkla bu beldelere ulaşım havayolu ile sağlanabilmektedir. Çünkü hem yurt içi hem de yurt dışından gelen konuklar güvenilirlik, zaman ve rahatlık bakımından havayolu ulaşımını diğer ulaşım türlerine nazaran daha fazla tercih etmektedirler.

Ayrıca Balıkesir ile Edremit arasında yaklaşık 87 kilometre olmakla beraber 1 saat 7 dakikalık mesafededir. Bu sebeple ziyaretçiler kolaylıkla ilçe arasında ziyaret yapabilmektedir.

Aynı şekilde Balıkesir’de bulunan havalimanı sayesinde de bu ilçeden hem şehirlerarası hem de yurt dışına uçuşlar bir saatlik bir mesafeyle mümkün kılınmaktadır. Aradığını zuygun bileti bulmak için ise sitemizi ziyaret edebilir, bütçenize uygun biletleri kampanyalar dâhilinde satın alabilirsiniz.

Sitemizde yer alan ve Edremit Balıkesir arası biletleri alo bilet hattı ile kolayca aratıp bulabilirsiniz.

EDREMİT’E EN YAKIN HAVALİMANI

Balıkesir’de Koca Seyit Havalimanı ve Balıkesir Merkez Havalimanı olmak üzere iki havalimanı bulunmaktadır. Bunlardan Koca Seyit Havalimanı, 1997 yılında Edremit ilçesinde faaliyet göstermiştir. 3000 x 45 metrelik piste sahiptir. Ayrıca Edremit ilçe merkezine 4 km’lik uzaklığa sahiptir ve sadece sivil havacılık faaliyetleri yürütmektedir.

Balıkesir’in merkezinde bulunan Balıkesir Merkez Havalimanı ise il merkezine 5.5 km’lik uzaklıkta, Edremit ilçesine ise 10 km uzaklıktadır.1998 yılında açılmış daha sonra kapanıp tekrar açılmıştır. 3000 metrelik beton piste sahip olan havalimanı şu an sadece Ankara ile Balıkesir seferlerini içeren bir iç hat faaliyeti yürütmektedir.

Hem iç hem de dış hat olarak aktif bir şekilde şu an sadece Edremit’teki Koca Seyit Havalimanı kullanılmaktadır.

EDREMİT HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Edremit, günümüzde en çok ziyaret edilen tatil yerlerinin başında gelmektedir.Nüfusu 140 bin civarı olmakla beraber 1922 yılında alınan zaferle düşman bu bölgeden atılmış ve ülkeye geri kazandırılmıştır. Aynı zamanda Truvalılar ve Lidyalılar gibi tarihin en görkemli medeniyetlerine ev sahipliği de yapmıştır. Özellikle Truva savaşının kalıntılarını barındıran Antandros Antik Kenti hem yabancı hem yerli turistlerce çok sık ziyaret edilmektedir. Bunun yanında ziyaret edilecek önemli yerlerin başında Sütüven ve Hasanboğuldu Şelaleleri ile Derman Kaplıcaları yer almaktadır. Siz de yapacağınız gezilerde buraları mutlaka ziyaret edin.

Edremit tarihi kadar lezzetli yemekleri ile de dikkat çekmektedir.Akkız ve Acı Filiz yörede yapılan ve sevilen ot yemeklerinin başında gelmektedir. Ayrıca zeytinyağlı yemekler de yine yörede yapılan önemli lezzetler arsında mutlaka yer almaktadır.

Siz de ister Edremit’e ziyaret, isterseniz civardaki güzellikleri görmek için gelin, havayolunu tercih ettiğiniz takdirde sitemiz olan www.alobilethatti.com adresinden yöre hakkında bilgi sahibi olabilir, uygun fiyata uçak bileti bulabilir ve bu antik kentin ve doğaüstü tatil yöresinin keyfini çıkarabilirsiniz.