Ekaterinburg Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Ekaterinburg Uçak Bileti

ekaterinburg-ucak-biletiEkaterinburg Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ekaterinburg’a havayoluyla gitmek için ihtiyacınız olan uçak biletini çok uygun ücretlerle satın almak isterseniz sizlerde çok sayıda kişinin yaptığı gibi alo bilet hattı internet sitesini tercih edebilirsiniz. Uzun yıllardan bu yana hizmet veren web sitesi kullanıcılarının ekonomik fiyatlarla uçak bileti alabilmeleri için sürekli olarak promosyonlar yapmaktadır. Böylece binlerce kişi çok ucuz ücretlerle uçak biletlerini satın alabiliyorlar. Sitenin kullanıcıları için sunduğu ayrıcalıklarından bir tanesi de sitenin kullanım kolaylığıdır. Web sitesine giriş yaptığınızda ana sayfada yer alan arama motorunu kullanarak kısa sürede istediğiniz uçuşları ekrana dökebilir ve istediğiniz uçak biletini çok uygun ücretlerle satın alabilirsiniz.

Ekaterinburg Hakkında Bilgiler

Rusya’nın en büyük şehirlerinden bir tanesi olan Ekaterinburg, aynı zamanda ülkenin Sverdlovsk Oblastı’nın da yönetim merkezi olma özelliğini taşıyor.        Rusya’nın kültür merkezilerinden olan kent, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret ediliyor. Yılın her anı binlerce yerli ve yabancı turist ucuz uçak bileti olanaklarından yararlanarak Ekaterinburg’ u ziyaret etmektedir. Kentte havayolu ulaşımının en işlek olarak yapıldığı havalimanı ise Koltsovo Havalimanı’dır. 1943 yılından bu yana sivil statüde hizmet veren havalimanında her gün çok sayıda iç ve dış hat uçak seferleri düzenleniyor. Havalimanının kent merkezine olan uzaklığı ise 15 km tir. Böylece yolcular buradan kent merkezine çok kısa sürede ulaşım sağlayabiliyorlar.

Ekaterinburg Nüfusu: 1.387.000

Ekaterinburg Yüzölçümü: 495 km²

Ekaterinburg Tarihi Hakkında Bilgiler

Tarihin eski kentlerinden birisi olan Ekaterinburg’ da Rus çarlarının önemi büyüktür. Öyle ki Ekaterinburg ilk olarak 1723 yılında Çar 1. Petro Romanov tarafından kurulmuştur. Tarih boyunca Sverdlovsk ismiyle anılan kent, sonrasında bugünkü ismini olarak Ekaterinburg ismiyle anılmaya başlanmıştır.

Ekaterinburg’un İklimi ve Bitki Örtüsü

Ekaterinburg sahip olduğu konumundan dolayı tipik karasal iklimin etkileri altında kalmaktadır. Özellikle kış aylarında şehirde yağış hiç eksik olmaz. En fazla yağış da kar şeklinde gerçekleşir. Bölgedeki iklim koşullarına baktığımız zaman kenti ziyaret etmek için en uygun zamanların Mayıs, Haziran ve Temmuz ayları olduğunu söyleyebiliriz.

Ekaterinburg’un Yöresel Lezzetli Yemekleri

Rusya’nın geleneksel lezzetlerinin bulunduğu şehirde birbirinden lezzetli çok sayıda yöresel yemek bulunuyor. Ülkenin birçok yerinde olduğu gibi Ekaterinburg’ ta da et çok fazla tüketilir. Pelmeni, sebzeli çorba, boeuf stronganoff kentin en sık tüketilen yiyeceklerindendir. Nigora, Dacha, Pashtet ve Donna Olivia Ekaterinburg’ un en popüler restoranlarındandır.

Ekaterinburg’un Gezilip Görülecek Yerleri

Ekaterinburg’ da görülmeye değer yapıların çok sayıda olduğunu söyleyelim. Kente gittiğinizde öncelikli olarak gezebileceğiniz yerlerin başında ise Kan Kilisesi, Vysotsky Gökdeleni, Yükseliş Kilisesi, Qwerty Anıtı, Devlet Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu, Güzel Sanatlar Müzesi, Vaynera Caddesi, Ural Devlet Üniversitesi ve Kharitonovskiy Parkı yer almaktadır.