Elazığ Adana Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Elazığ – Adana Uçak Bileti

adana-ucak-biletiDeğerli Alo Bilet Hattı kullanıcıları, sayfamız üzerinden Elazığ Adana uçak biletinizi sorgulayabilir, kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Sizlere Elazığ – Adana arası bazı bilgilerden bahsetmek istiyoruz.

Elazığ’dan Adana’ya kara yolu taşımacılığı ile gidilmek isteniyorsa yaklaşık olarak 490-500 km’lik bir mesafe olduğunu bilmelisiniz. Bu sebeple direkt uçuş olmasa bile aktarmalı olarak gerçekleştireceğiniz uçuşlarda hem vakit, hemde yorgunluk yaşamadan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sistemimizin işleyişi şu şekildedir;

Üst kısımda bulunan biletleme alanını kullanarak Elazığ, Adana arası uçak biletlerini inceleyebilir. Tarih ve uçuş saatlerini inceleyip sizin için uygun olan fiyatları inceleyebilirsiniz.

Tüm hava yollarının Elazığ Adana uçak bilet sonuçlarını görebilirsiniz.

Adana Hakkında Kısa Bilgiler

Ovada nadir şekilde görülen kar yağışı, dağlarda erken başlar ve bazan aylarca kalır. Adana’da senenin 195.6 günü yaz günüdür. Bu günlerin 134.4’ü tropik gün şekilde tanımlanmıştır.

Adana, akdeniz iklim niteliklerini taşır. Yaz aylarında sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlıdır. Bölgede doğan yağışlar, çoğunlukla yamaç yağışları ve seyyar hava kütlelerinin rastlaması ile meydana gelir.

Yazın rutubet yüklü sıcak bir hava görülür. Yaklaşık olarak nisbi rutubet yüzde 66 olmakla birlikte, yazın yüzde 90’ın üstüne çıkar. 37 senelik ortalama ısı 18.7 c’dir. En soğuk ay ocak, en sıcak ay ağustos’tur. Ocak ayı averajı 9 c, ağustos ayı averajı 28 c’dir. Ovanın sıcak bulunmasına bedel, ilin topraklarında rakım ve yüzey biçimlerine nazaran iklim koşulları fazla değişmiş olur. Yağışlarda da değişme görülür. Dağlık kesimde yağışlar tabi fazladır. Ovada nadir şekilde görülen kazanç, dağlarda erken başlar ve bazan aylarca kalır. Adana’da senenin 195.6 günü yaz günüdür. Bu günlerin 134.4’ü tropik gün şekilde tanımlanmıştır.