Endonezya Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Endonezya Uçak Bileti

endonezya-ucak-biletiEndonezya’ya Uçakla Seyahat Ekmek

Dünya üzerinde yer alan ülkeler arasında Endonezya, en kalabalık dördüncü ülkedir. Çin, Hindistan ve Amerika’nın arkasında bu sıralamanın içerisinde yer alan ülke en kalabalık Müslüman toplum olarak gösterilmektedir. Endonezya takımada şeklinde bir coğrafyaya sahipken ülkede tam 17 bin 508 adet ada bulunmaktadır. Genel olarak çok sıcak bir iklime sahip olan ülke bu özelliğiyle birlikte turistleri de çekmektedir. Bunun dışında dünya gündemine genellikle doğal afetler ile gelir. Volkanik patlamalar, tsunami ve depremler her zaman ülkede can kayıplarına sebep olmaktadır. Ancak özellikle volkanik patlamaların olduğu dönemlerde birçok araştırmacı ve turist Endonezya uçak bileti alarak ülkeye gitmektedir. Ülkeye giden kişiler için Jakarta, Bali ve Sumatra kesinlikle görülmesi gereken şehirlerdir.

Endonezya Soekarno-Hatta Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Jakarta bölgesine hizmet veren Soekarno-Hatta Havalimanı, ulaşım açısından da en kolay ulaşım sağlanabilen havalimanlarından birisidir. Şehir merkezi ile bağlantı kurulması ve insanların daha fazla havalimanını tercih etmesi için özel otobüs ve tren hatları kurulmuştur. Bu hatlar ile birlikte havalimanına yapılan ulaşımlar en kolay ulaşım seçenekleridir. Bunun yanında şehir içi ulaşımda ilk sırada yer alan otobüsler ve taksiler de havalimanına ulaşımda rahatlıkla kullanılabilir.

Endonezya Soekarno-Hatta Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Soekarno-Hatta Havalimanı’na iniş yapan kişiler ulaşım için birçok farklı seçenek arasından seçimlerini gerçekleştirirler. Endonezya uçak bileti alarak havalimanına iniş yapan kişiler eğer grup olarak gelmişlerse taksiler ve araç kiralama firmaları onlar için ilk adres olmaktadır. Genel ücret kişiler arasında paylaşıldığından oldukça ekonomik bir yolculuk olmaktadır. Bunların dışında raylı sistemler şehir merkezine gitmenin en kısa yoludur. Çok az duraksayan bu sistemler ile kısa sürede ulaşım sağlanabilir.

Endonezya Soekarno-Hatta Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Jakarta kentinin 18 km. dışına kurulan Soekarno-Hatta Havalimanı, dünya üzerinde ki en yoğun 18. Havalimanıdır. 1985 senesinde açılmış oldukça yeni bir havalimanı olsa da yolcu sayısı bakımından oldukça iyi düzeylere hemen yükselmiştir. Yılda 60 milyon kişi bu havalimanı ile birlikte havayolu ulaşımlarını gerçekleştirir. Havalimanında yer alan 4 adet terminal binası ile birlikte sorunsuz bir hizmet sunulmaktadır.

Ucuz Endonezya Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Endonezya’ya gidecek olan kişiler hangi şehre giderse gitsin havayolu ulaşımını tercih ederler. Müslüman bir ülke olduğundan ülkemizden de çok sayıda giden kişi bulunmaktadır. Havayolu ulaşımında da oldukça gelişmiş bir ülke olduğundan son derece fazla sefer düzenlenir. Genel olarak kişiler Alo Bilet Hattı sitesine girerek bu seferlerin tamamını çok kolay bir biçimde görüntüleyebilirler. Bunun için sitenin özel olarak hazırladığı bilet arama bölümü kullanılabilmektedir. Bu bölüm üzerinden kişiler rahatlıkla biletleri görüntüleyerek tüm özelliklerini inceleyebilirler. Sonrasında da rahatlıkla ödeme işlemleri gerçekleştirilerek uçak biletleri satın alınmaktadır. Bu aşamada kredi kartına taksit imkânları da kişilerin ödeme işlemlerini kolaylaştırmaktadır.