Erbil İstanbul Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Erbil – İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Ucuz Uçak BiletiErbil Irak sınırları içinde bulunan bir şehirdir. Şu anda Irak Kürdistan Özerk Bölgesinin başkentidir. Şehrin nüfusu yaklaşık olarak 1,3 milyon civarındadır. Nüfusu Kürtlerden, Araplardan, Türkmenlerden oluşmaktadır. Erbil birçok eski tarihi ve kültürel çağların tarihsel süreçlerini içinde yaşattığı tarihsel bir kenttir. Erbil başta Asurlar olmak üzere birçok çeşitli medeniyetlerin beşiği olmuştur. İstanbul ise her sokağında her karışında tarih kokan birçok imparatorlukların ve medeniyetlerin kültürleşmesinden doğmuş bir kenttir.

İstanbul ve Erbil arası uçak seferleri düzenlenmekte olunup, yaklaşık uçuş süresi ise 2 saat 25 dakikadır. Günde 6 uçuş ve daha fazla şekilde uçuş seyahatleri gerçekleşmektedir. Bu iki kültür birikimi olan kentimiz arası uçuk seferlerinde, web sitemiz aracılığı ile gerçekleştirilmekte olunan, birçok firma çeşitliliği ile sizlere en uygun uçak biletini, alo bilet hattını arayarak anında bilgi alabilir ve en uygun fırsatlarda uçuş önceliğinizi sağlayabilirsiniz. Erbil ve İstanbul arası uçuşlar günde en az 6 defa olmakla yapılmaktadır. Güvenli ve kaliteli seyahatin adresi web sitemizden iyi uçuşlar dileriz.

Erbil, Irak’ın Kürdistan Bölgesinin Yönetiminin başkenti olmakla birlikte en büyük şehridir.Şehrin büyük kısmı petrol’lerden gelen gelirlerle gelişmektedir.Erbil’de turistlik açıdan bolca gezilebilecek bir çok tarihi yerler bulunmaktadır. Bunlardan bir kaç örnek vermek gerekirse ; Erbil kalesi , Divan Erbil , Erbil Rotana başlıcaları olarak sıralabiliriz. Erbil’de bölgenin en büyük üniversitesi olan Selahaddin Üniversitesi bulunmaktadır. Üniversitede belli başlı büyük projelere el atmakla birlikte eğitim başarı oranı gayet başarılıdır.

Erbil ziyaretlerinizde en önemli etkenlerden bir taneside mutfak zenginliği olacaktır. Et sevenlerin tercih edebileceği bir çok  başarılı ürünleri bulunmaktadır. Başlıcalarını saymak gerekirse : Kebapları , Lahmacunları , Etli ekmekleri ve hamurlu tatlıları meşhurdur. Bölgede Fast-Food yaygınlaşmaya başlamıştır ve bir çok ünlü marka kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İstanbul , Türkiye’nin en kalabalık şehri olmakla birlikte her konuda en üst seviyede yer almaktadır. Eğlence , eğitim, tarih her konuda herşeyi kolaylıkla ulaşabileceğiz sıcak bir ortam için doğru adres İstanbuldur. İstanbul’a seyehat etmeyi düşünerek doğru seçimi yapmış olacaksınız.