Erbil Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Erbil Uçak Bileti

erbil-ucak-biletiErbil Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Erbil ucuz uçak bileti alabilmek için tercih edebileceğiniz en güvenilir sitelerden bir tanesi de alo bilet hattı internet sitesidir. Site üzerinden tüm destinasyonlara ait uçak biletlerini güvenli bir şekilde ve uygun ücretlerden yararlanarak satın alabilirsiniz. Sitenin ana sayfasında yer alan arama motorunu kullanarak istediğiniz uçak seferlerini tek bir tıkla listeleye bilir ve ihtiyaç duyduğunuz bileti kısa sürede satın alabilirsiniz. Site üzerinde sadece online uçak bileti alma işlemi değil, biletlerinizin check-in işlemlerini de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Günün her saati hizmet veren web sitesini sizlerde istediğiniz zaman ziyaret edebilir ve işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Erbil Hakkında Bilgiler

Irak’ın en önemli ve en büyük şehirlerinden bir tanesi olan Erbil, ülkenin Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin de başkenti olma özelliğini taşıyor. Bir buçuk milyona yakın kişinin yaşadığı Erbil, her yıl çok sayıda kişinin farklı amaçlarla ziyaret ettiği kentler arasındadır. Erbil’ de hizmet veren havalimanı, Erbil Havalimanı’dır. Sivil statüde hizmet veren havalimanı kent merkezine de oldukça yakındır. Bu durum yolcuların şehir merkezine kısa sürede ulaşım sağlayabilmelerine olanak tanıyor. Ülkenin işlek havalimanlarından bir tanesi olan Erbil Havalimanı’nda her gün çok sayıda uçak seferi düzenleniyor.

Erbil Nüfusu: 1.500.000

Erbil Yüzölçümü: 330 km²

Erbil Tarihi Hakkında Bilgiler

Tarihi oldukça eski olan Erbil, ilk olarak aşağı ve yukarı Zab suları arasında kurulmuş ve kurulduğu günden bu yana sahip olduğu özelliklerden dolayı birçok uygarlık için önemli bir konumda olmuştur. Kentin bu denli önemli olmasının nedenlerinden bir tanesi ise şehrin Bağdad – Basra ve Altınköprü Musul yollarının kesişim noktasında yer almasıdır. Tarihte farklı uygarlıklarla sürekli olarak savaşan kent son olarak 1849 yılında restore edilmiştir.

Erbil’in İklimi ve Bitki Örtüsü

Erbil’ de iki farklı iklim etkileri hissediliyor. Erbil’in kuzey kesimlerinde karasal iklim hakim olup, kış mevsimindeki aylar soğuk ve karlı geçerken, yaz ayları ise sıcak ve kuraktır. Şehrin güney kesimi ise çöl ikliminin etkileri altındadır ve daha sıcaktır. Erbil yılın her anı ziyaret edilebilir ancak güzel bir havada kente gitmek için yaz aylarını tercih edebilirsiniz.

Erbil’in Yöresel Lezzetli Yemekleri

Kendine has bir yemek kültürü olan Erbil mutfağında sıklıkla tüketilen yemeklerden bazıları barbunya, patlıcan ve mercimek yemekleridir. Ayrıca kırmızı et, Erbil mutfağında sıklıkla tüketilen besinlerdendir.

Erbil’in Gezilip Görülecek Yerleri

Irak’ın en çok turist çeken şehirlerinden bir tanesi olan Erbil’ de görülmeye değer önemli yapılar bulunuyor. Tarihi ve turistik olan bu yapılardan bazıları ise Sami Abdulrahman Park, Citabel of Arbil, Erbil- Kürdistan, Family Mall, Shanadar Park, Korek Mountain, Gali Ali Bag, Majidi Mall, Erbil Civilization Museum, Mamounia Skybar ve Rashad Mufti Mosque’ tir.