Erzincan'a En Uygun Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Erzincan Uçak Bileti

Erzincan'a En Uygun Uçak BiletiErzincan Nüfusu: 120.201
Erzincan Yüzölçümü: 11.746 km²

ERZİNCAN TARİHİ

Şehrin ne zaman kurulduğuna  ait herhangi kesin bir bilgi mevcut değildir. Fakat yapılan araştırmalar ışığında son derece köklü bir geçmişten bahsetmek mümkündür. Şehir sınırları içinde bulunan Zuhna isimli bölge şehrin en eski yerleşim yeridir. Şehrin isminin nereden geldiği ise pek çok efsaneye dayandırılmaktadır. Fakat bunlar arasında en akla yatkın olan şehre Selçuklu döneminde Erizan isminin verilmiş olması ve zaman içerisinde Erizan isminin Erzincan’a dönüştüğüdür. Bunun dışındaki alternatiflerin hepsi belli başlı efsanelere dayanmaktadır. Erzincan’da da ilk olarak Hititlerin hakimiyet kurduğunu söylemek mümkündür. Daha sonrasında ise Urartular bölgede hakimiyet kuruduğunu söylemek mümkündür. Urartuların yıkılmasıyla birlikte Medler, Persler ve Büyük İskender’in Anadolu fethetmesi ile birlikte Helenizm tüm Anadolu’da olduğu gibi Erzincan’da da etkili olmuştur. Sonraki süreçte ilk olarak Romalılar şehri ele geçirmiş ve zaman içerisinde Bizans bölgenin hakimi olmuştur. 1071 yılında Türklerin Anadolu’ya gelmesi ile birlikte Erzincan Türklerle tanışmıştır. Son olarak Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinde yaşamını sürdüren şehir günümüzde Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı şehirlerden birisidir.

ERZİNCAN İKLİMİ ve BİTKİ ÖRTÜSÜ

Şehir bulunduğu coğrafi konum gereği Doğu Anadolu bölgesinin ve İç Anadolu bölgesinin iklim özelliklerini göstermektedir. Bir nevi geçiş iklimleri şehirde hakimdir denilebilir. Sert kara ikliminin bir türü olarak nitelendirilen şehir ikliminde yaz ayları çok sıcak ve kurak geçmektedir. Kışlar ise son derece soğuk ve kar yağışlı geçer. Şehir çok uzun süre boyunca karlarla kaplı olarak kalmaktadır. Erzincan bitki örtüsü açısından maalesef fakir şehirlerden birisidir. Şehrin çok az bir kısmı ormanlarla kaplıdır. Geri kalan kısım ise genellikle çayır ve meralardan oluşmaktadır. Ağaçların olduğu bölgelerde meşe ağaçları bol görülür. Fakat şehrin gelen bitki örtüsü için step türü bitkiler mevcuttur denilebilir.

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Otlukbeli Gölü ve Altıntepe: Doğal güzellikleri görmekten keyif alanlar için ideal mekanlardan birisidir. Otlukbeli Gölü traverten seddi gölüdür ve bu oluşumu günümüzde de devam etmektedir. Tatlı suya sahip olan göl doğal sit alanı olarak belirlenmiştir ve dış dünyadan gelebilecek her türlü etkiye karşı devlet eliyle koruma altına alınmıştır.

Kemah Kalesi: Anadolu’da yer alan kaleler arasında en eski olanlardan birisidir Kemah Kalesi. Ayrıca kalenin bir özelliği daha vardır. Bu da tabii kalelerden biri olmasıdır. Yani kale oluşumunda doğal unsurlar çok fazla etkili olmuştur ve insan eli yordamıyla inşa edilen diğer kalelerden farklıdır.Kemah Kalesi’nin kuruluşu ile ilgili olarak, Hitit-Urartu dönemine ait kalıntılar bulunmuştur. Dik kayalar üzerine oluşmuş bir kale olduğu için bölge açısından antik dönemde çok önemli bir yapı halini almıştır ve iç içe geçmiş iki yapısı ve çevresi surlarla çevrilidir.

Abrenk Kilisesi: 1854 yılında inşa edildiği düşünülen kilise bir şapel ve iki dikili taş ile birlikte inşa edilmiştir.

ERZİNCAN HAVAALANLARI

Erzincan Havaalanı bölge için son derece önemli bir ulaşım kanalıdır. 1988 yılında ilk olarak hizmete giren havaalanı yılda 3 milyon iç hatlar yolcusuna hizmet vermektedir. Şehre 9 km uzaklıkta bulunan havaalanında yeni terminal binası 2011 yılında hizmete sokulmuştur.
Erzincan uçak bileti fiyatları için Alo Bilet Hattı uçak seferleri sorgulama sayfasından onlarca havayolu şirketlerinden seçeceğiniz uçak seferi ile hızlı ve kolay bir şekilde biletinizi satın alabilirsiniz.

Erzincan Türkiye’ nin doğusunda Yukarı Fırat bölümünde yer alan huzurlu bir şehirdir. Hitit dönemlerinden kalma kalelerin bulunduğu ve mağaraları ile ünlü olan bu şehir, yerel yemekleri ile de adından söz ettiriyor. Eşgili Erzincan Çorbası, Kırdo Çorbası ve Erzincan Tava Leblebisi bu şehre gidildiğinde mutlaka tadılması gereken yemeklerden. Erzincan’ a gidildiğinde Semaver alınmaz mı? El bakırcılığı geleneğinin sürdüğü bu Anadolu şehri, yemyeşil doğa yapısıyla ziyaret listelerinin başında geliyor. Siz de bu şehri keşfe çıkmak isterseniz Alo Bilet Hattı Erzincan uçak bileti sorgulama sayfasından bütçenize en uygun uçak seferlerini görüntüleyebilir ve güvenli bir biçimde satın alabilirsiniz.