Erzurum Çanakkale Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Erzurum – Çanakkale Uçak Bileti

canakkale-ucak-biletiErzurum’dan Çanakkale’ye Uçakla Seyahat

Havayolu ulaşımı, gerek yurtiçi seyahatlerde, gerekse yurtdışı seyahatlerde yaygın olarak tercih edilen ve kullanılan ulaşım şekillerinden birisidir. Türkiye’nin önemli şehirlerinden birisi olan Erzurum’dan Çanakkale’ye seyahat etmek için de birçok yolcu havayolunu tercih ediyor. İki şehir arasındaki destinasyon için Erzurum – Çanakkale uçak bileti alarak uygun olan bir uçak seferini tercih etmek yeterlidir. Böylece havayolu yolcuları hem seyahatlerini çok kısa sürede tamamlayabilir, hem de çok güvenli bir şekilde seyahat etmiş olurlar.

Erzurum Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Erzurum – Çanakkale uçak bileti sayesinde yolculuğunu gerçekleştirecek olan kişiler, Erzurum Havalimanı’na ulaşmak için çeşitli ulaşım araçlarından yararlanabiliyorlar. Havalimanına en ekonomik ulaşım şekli kent merkezinden havalimanına giden otobüslerdir. Ayrıca Havaş servisleri de uygun fiyatlarla havalimanına gitmek için kullanılan ulaşım araçlarından birisidir. Bunun dışında uçakla seyahat edecek olan yolcular kent merkezinden taksilerle de havalimanına gidebiliyor.

Çanakkale Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Çanakkale Havalimanı’ndan kent merkezine gitmek için birçok kişinin kullandığı ulaşım şekli otobüslerdir. Şehrin birçok yerinden düzenli olarak geçen otobüsleri kullanarak oldukça kısa sürede kent merkezine ulaşım sağlanabiliyor. Daha rahat şartlarda havalimanına gitmek için ise birçok kişi taksileri kullanabiliyor. Bunun yanında araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak havalimanından araç kiralayan ve kendi kullandıkları araçlarla kent merkezine giden yüzlerce kişi bulunuyor.

Erzurum Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Sivil statüde hizmet veren Erzurum Havalimanı, 1966 yılında açılmıştır. Açıldığı ilk yıllarda askeri statüde uçak seferlerine ev sahipliği yapan havalimanı, 2005 yılında yeni terminal binasından sonra sivil uçuşlar için de hizmet vermeye başlamıştır. Erzurum Havalimanı’nın en önemli özelliği ise ülkenin en uzun ikinci pistine sahip oluyor olmasıdır. Ayrıca havalimanı, ülkenin en büyük ilk dört havalimanından birisi olma özelliğini de taşıyor. Son olarak havalimanının 650 araç kapasiteli oldukça büyük bir otoparka da sahip olduğunu belirtelim.

Çanakkale Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Çanakkale Havalimanı, ülkemizdeki birçok havalimanı gibi hem askeri, hem de sivil statüde hizmet veren bir havalimanıdır. Eskiden oldukça düşük yolcu kapasitesine sahip olan havalimanı, 2008 yılında yapılan tadilattan sonra çok daha fazla kişiye hizmet vermeye başlamıştır. Borajet ve Anadolu Jet gibi havayolu şirketleri her gün düzenli olarak havalimanında uçak seferi düzenliyor. Havalimanının kent merkezine çok yakın olması, yolcuların da istedikleri zaman kısa sürede havalimanına gidebilmelerini sağlıyor.

Ucuz Erzurum – Çanakkale Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Erzurum – Çanakkale seyahati için havayolunu tercih eden yolcular istedikleri zaman alo bilet hattı internet sitesini ziyaret ederek ihtiyaç duydukları uçak biletlerini satın alabiliyorlar. Sitenin olanaklarından yararlanan yolcular, uçak biletlerini alo bilet hattı sayesinde çok uygun ücretlerle temin edebiliyor. Ayrıca sitede aranılan uçak biletleri ise ana sayfada yer alan arama alanı sayesinde birkaç adımda bulunabiliyor.