Erzurum Narman Peri Bacaları - Alobilethatti.com

Erzurum Narman Peri Bacaları

Erzurum Narman Peri BacalariÜlkemizin en önemli özelliklerinden biri de hiç şüphesiz çok sayıda doğa güzelliklerine sahip olmasıdır. Özellikle de Erzurum yöresinde yer alan çok sayıda doğa güzellikleri sayesinde ismini dünyanın dört bir bögesine duyurmayı başarmıştır. Ülkemizin diğer birçok tarihi mekan ve eserleri yönünden oldukça zengin olan Erzurum ilimiz aynı zamanda bünyesinde bulundurduğu birçok doğa güzellikleri sayesinde yılın belirli bölümlerinde kendisine çok sayıda yerli ve yabancı turisti çekmeyi başarmıştır.

Erzurum yöresini ülkemizin en önemli doğa güzellik merkezlerinden biri haline getiren doğa güzelliklerinden biri de hiç şüphesiz Erzurum Narman peri bacaları olmuştur. Özellikle birçok özellikleri sayesinde ülkemizin önemli doğa güzellikleri arasında yer edinen Erzurum Narman peri bacaları aynı zamanda yörenin en fazla ziyaret edilen doğa güzellikleri arasında bulunmaktadır.

 

Erzurum Narman Peri Bacalarının Başlıca Özellikleri Nelerdir?

Erzurum yöresinin önemli doğa güzelliklerinden biri olan Erzurum Narman peri bacalarının birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikler şunlardır.

  • Erzurum Narman peri bacaları milyonlarca yıl öncesinde meydana gelen su ve toprak faktörünün toprağı aşındırması sonucunda meydana gelmiştir.
  • Erzurum Narman peri bacaları özellikle yaz aylarında yöre sanatçıları önderliğinden düzenlenen yaz şenliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede gerek yöre halkı ve gerekse de çevre illerden gelen çok sayıda insanlara ev sahipliği yapmaktadır.
  • Erzurum Narman peri bacaları Erzurum yöresinin Narman ilçesinde yer almakta ve Narman ilçesinin güneydoğu kısmında bulunmaktadır.
  • Erzurum Narman peri bacalarının en belirgin özelliklerinden biri de yaklaşık olarak 6300 hektarlık büyük bir alana sahip olmasıdır.
  • Erzurum Narman peri bacalarının özelliklerinden biri de kırmızı ve açık kahve rengi bir renk karışımına sahip olmasıdır.
  • Erzurum Narman peri bacalarının en önemli özelliklerinden biri de yılın büyük bir kısmında çok sayıda yabancı turiste ev sahipliği yapmasıdır. Özellikle de yaz aylarında çok sayıda yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Yukarıda maddeler halinde belirtilen Erzurum Narman peri bacalarının diğer bir özelliği ise Narman halkının gönlünde önemli bir konuma sahip olmasıdır. Narman ilçesine yolunuz düştüğünde ilçe insanlarına sorduğunuz ilk sorunun cevabını olarak Narman peri bacaları ve özellikleri hakkında bilgiler verileceği yönünde olmaktadır. Dolaysıyla Narman ilçesinde yaşayan çocuklardan yaşlısına kadar birçok insan sizlere Narman peri bacaları hakkında birçok özellikler sayabilmekte ve bu konuda sizlere detaylı olarak bilgiler sunabilmektedir. Bununla birlikte şunu da belirtmekte faydalar bulunmakta yolunuz Erzurum yöresine düştüğü takdirde imkanınız varsa şayet Narman ilçesinde yer alan Narman peri bacalarını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.