Eskişehir Uçak Bileti Sorgulama - Alobilethatti.com

Eskişehir Uçak Bileti

Eskişehir Uçak Bileti SorgulamaEskişehir Nüfusu: 805.153
Eskişehir Yüzölçümü: 2.678 km²

ESKİŞEHİR TARİHİ

Eskişehir’in önceki dönemlerde isimleri ile ilgili yapılan araştırmalarda önemli sonuçlara imza atılmıştır. Eski çağ ve Orta çağlarda şehrin Yunanca ismi Dorylaion iken Latince ise Dorylaeum olarak bilinmektedir. M.Ö. 14. y.y.’da Hitiler Eskişehir merkezli bir devlet kurmuşlardır. Bu merkezlerinin ismi ise Eti olarak bilinmektedir. Daha sonrasında Hititler çok büyük bir imparatorluk halini alacak ve Anadolu’daki ilk siyasi birliği sağlayan devlet haline geleceklerdir. Böylesine önemli bir devletin kurulduğu yer olduğu için şehirde pek çok tarihi esere rastlanmakta ve şehrin kültürel mirası bir hayli zengin sayılmaktadır. Sonrasında zaman içerisinde Frigler, Presler, Romalılar, Bizanslılar, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu’nun bünyesine giren şehir her dönemde oldukça önemli bir merkez olmayı başarmıştır. Bulunduğu yer itibariyle oldukça önem arz eden merkezlerden birisi olan şehir, zaman içerisinde gelişimini sürdürmüş ve çok önemli şehirlerden birisi haline gelmiştir. Kurtuluş Savaşı döneminde ise şehir büyük bir özveri ile mücadele etmiş ve savaşın kazanılmasında etkin bir rol oynamıştır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK de şehirle ilgili olarak yaptığı konuşmasında bu noktaya değinmiş ve cumhuriyet ilanından sonra Eskişehir ile yakından ilgilenerek şehrin kalkınması için ciddi anlamda yatırımların yapılmasını sağlamıştır. Günümüzde ise ülkemizdeki en modern illerden birisi olarak bilinmektedir.

ESKİŞEHİR İKLİMİ ve BİTKİ ÖRTÜSÜ

Şehir bulunduğu yer sebebiyle Ege, Marmara ve İç Anadolu iklimlerinin etkisinde olsa da Ege ve İç Anadolu ikliminin karışımı bir yapıya sahiptir. Sert karasal iklimin görüldüğü şehirde kış ayları çok ciddi soğukları beraberinde getirir ve yağışlıdır. Yazları ise sıcak ve oldukça kuraktır. Şehirde gece ve gündür sıcaklıkları arasında uçurum gibi farklılıklar oluşmaktadır. Bitki örtüsü olarak ise bozkır ağırlıklı bir yapıdan bahsedilebilir. Yer yer ormanlık alanlar bulunsa da geneli itibariyle bozkır bitkileri şehre hakimdir.

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Porsuk Çayı ve Adalar: Şehrin tam merkezinden geçen Porsuk Çayı, Eskişehir için simgelerden birisidir. Çayı etrafına kurulmuş olan yerleşim yerleri ise Adalar olarak adlandırılır ve şehrin tam anlamıyla kalbidir. Pek çok cafe ve mekanın bulunduğu bu yerde eğlenmek adına yapabileceğiniz pek çok alternatifli seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Eskişehir’e gelmişken gondol ile Porsuk Çayı üzerinde bir gezinti yapmadan gitmek büyük pişmanlık olacaktır.

Odunpazarı Evleri: Şehrin dünya mirası listesine dahil edilen ve eşsiz güzelliğe sahip evlerinin bulunduğu bölgedir. Çok eski yıllardan beri pek çok önemli isim yazılarında ve güncelerinde bu evlerden övgü ile bahsetmiş, görülmesi gereken yerlerin başında bu tarihi evleri göstermiştir. Bu yüzden eğer otantik mekanları gezmekten keyif alıyorsanız buraya mutlaka uğramalısınız.

Eskişehir Eti Sualtı Dünyası: Eskişehir’in 2014 yılı içinde hizmete giren sualtı müzesidir. Müze içerisinde çok sayıda tropikal su canlısı bulunmaktadır. Ülkemizde yaşamayan bu canlıları görmek ve ilgi çekici dünyalarına bakış atabilmek adına sualtı müzesini mutlak ziyaret etmelisiniz.

ESKİŞEHİR HAVAALANLARI

Şehirde Eskişehir Hava Üssü ve Eskişehir Anadolu Havaalanı olmak üzere iki farklı havaalanı mevcuttur. Bunlardan ilki olan Eskişehir Hava Üssü askeri uçuşlar için tahsis edilmiş ve ülkemizdeki en hareketli askeri havaalanlarından birisidir. Diğer havaalanı ise sivil kategoriye aittir.
Eskişehir uçak bilet fiyatları için Alo Bilet Hattı uçak seferleri sorgulama sayfasından onlarca havayolu şirketlerinin uçak seferlerini görüntüleyebilir, karşılaştırma yaparak uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Türkiye’ nin İç Anadolu Bölgesi’ nde yer alan Eskişehir, öğrenci kenti görünümü ile oldukça canlı bir şehirdir. Met helvası, Lületaşı, Kabalak suyu ile meşhurdur. Osmanlı dönemine ait antik eserlerin yer aldığı Arkeoloji müzesi de mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri. Bir üniversite kenti olması dolayısıyla sosyal yönden oldukça zengin olan bu şehir, Haller Gençlik Merkezi ile ziyaretçilerine bambaşka bir dünyanın kapılarını açıyor. Dinamik kent Eskişehir’ i sizde keşfetmek isterseniz Alo Bilet Hattı Eskişehir uçak bileti sorgulama sayfasından bütçenize en uygun uçak biletini satın alabilir ve yolculuğunuza başlayabilirsiniz.