Etihad Airways Uçak Bileti | AloBiletHatti.com

Etihad Airways Uçak Bileti

Etihad Airways Uçak Bileti

Merkezi Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan ve bu bölgenin önde gelen havayolu şirketi olan Etihad Airways 2003 yılında kurulmuştur ve 2003 yılının Kasım ayından itibaren uçak seferlerini yapmaya başlamıştır. Firma, 61 uçaklık filosu ile 46 ülke arasında 70 hedefe uçak seferleri düzenlemektedir. Etihad Airways ağırlıklı olarak Asya ve Avrupa kıtalarına uçak seferleri düzenlese de Okyanusya, Kuzey Amerika ve Afrika kıtaları için de seferler düzenlenmektedir. Şirketin Khalifa City’de yönetim binasının bulunduğu Abu Dhabi Uluslararası Havalimanı aynı zamanda filo merkezidir.

Etihad Airways havayolu 2010 yılında 7.1 milyon kişiyi taşımıştır ve şirketin toplam yolcu sayısı her geçen yıl artış göstermektedir. İleri gelen havayolu şirketi ödülünü 2 kez kazanan firma, başka bir firma adı altında müşterilerine kargo taşımacılığı hizmeti de sunmaktadır. Kargo taşımacılığı hizmeti sunan firmanın adı ise Etihad Crystal Cargo’dur.

Dünyaca ünlü havayolu şirketinin 3000’i kabin görevlisi, 900’ü uçak olmak üzere toplamda 8000 çalışanı bulunmaktadır ve bu rakamlarla büyük bir istihdam sağlayan firmalar arasında yer almaktadır. Etihad Havayolları, Premier League ekipleri arasında bulunmakta olan Manchester City kulübünün hem göğüs logo sponsorudur hem de kulübün resmi taşıyıcısıdır. Kuruluşun aynı zamanda F1 reklamları da bulunmaktadır.

Yolcularına oldukça konforlu bir uçuş deneyimi sunan Etihad Airways uçak bileti satın alarak, siz de son derece keyifli bir şekilde seyahat etmenin keyfini yaşayabilirsiniz.