Etiyopya Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Etiyopya Uçak Bileti

Etiyopya’ya Uçakla Seyahat Etme Kolaylığı!

Afrika kıtasında kesinlikle gezilmesi gereken ülkelerden birisi Etiyopya’dır. Dünyanın en eski medeniyetlerinden olan ve tarihin çok eski yıllarına dayanan eserleri ve kaleleri ile turistleri çeken ülke, hiçbir zaman sömürge altına girmemiştir. Bu doğrultuda Afrika’nın da en özel ülkelerinden birisi olarak gösterilir. Muhteşem tarihi eserlerini etkileyici coğrafyası ile birleştiren ülke kendi reklamını yapma da biraz geride kalmıştır. Bu muhteşem imkanları çok fazla değerlendiremeyen ülkede ekonomi kötü durumdadır ve fakirlik ülkenin sorunlarından birisidir. Ancak dünya üzerindeki birçok ülke tarafından ülkeye eğitim ve beslenme için yardımlar gönderilir. Bu yardımlar için kişiler bizzat Etiyopya uçak bileti alarak kendileri gidebilirler. Bu yardımlar ve turistik geziler bölgeyi havayolu firmalarının sürekli olarak sefer düzenlediği bir yer haline getirmiştir.

Etiyopya Addis Ababa Bole Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Havalimanına gidişlerde genel olarak şehrin içerisinde yer alan toplu taşıma araçları kullanılmaktadır. Otobüsler, minibüsler ve taksiler kişileri havalimanına ulaştıran araçlardır. Şehir merkezine 6 km. uzaklıkta yer alan havalimanı ulaşımda harcanan bedel genel olarak aynı düzeylerde olacaktır. Ancak otobüslerin seferleri çok düzenli bir şekilde işlemez. Bu sebeple de otobüsleri yakalamak oldukça zor olacaktır. Ayrıca otobüsler de yanınızda ki yük başına ek ücretler talep edilir. Bu sebeple de taksiler en doğru seçenek olacaktır.

Etiyopya Addis Ababa Bole Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanından şehir merkezine yolculukta terminalin dışında bekleyen mavi taksiler ve sarı taksiler rahatlıkla kullanılabilir. İki farklı firma tarafından kontrol edilen bu taksilerin renklerinin farklı oluşu da bu sebepledir. Genel olarak bu araçlar kullanılırken yabancı yolculara farklı fiyat tarifeleri uygulanabilmektedir. Bu sebeple de kişilerin taksi fiyatlarını önceden görmeleri ve araca binmeden önce konuşmaları gerekmektedir. Aksi halde Etiyopya uçak bileti alarak şehre inen kişiler için beklenenin üzerinde bir ulaşım bedeli çıkabilir.

Etiyopya Addis Ababa Bole Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Etiyopya’nın Addis Ababa kentine kurulan Bole Havalimanı, ismini şehirden almaktadır. Ülkenin en fazla tercih edilen havalimanı olarak hizmet verir. 2012 senesinde 6,5 milyon kişiyi misafir eden havalimanı bu sayıyı geliştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. 1960 senesinde kurulan havalimanına talep yurtiçinde çok fazla değildir. Genel olarak bilet fiyatlarının ülke içerisinde yüksek oluşu kişilerin havayolu ulaşımını kullanmasına engel olur.

Ucuz Etiyopya Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ülkemizden Etiyopya’ya gidecek olan kişiler için bilet fiyatlarında sorunlar gerçekleşmez. Hem ülkemizde havayolu firmalarının farklı oluşu hem de bilet satışlarında yaşanan rekabet fiyatların daha iyi seviyelerde olmasını sağlamaktadır. Bu sebeple de kişiler Alo Bilet Hattı sitesine girdiklerinde Etiyopya için onlarca uçak bileti görüntüleyebilirler. Sonrasında bu biletler arasından konfora ve fiyata göre seçim yapılarak kişilerin sorunsuz ve rahat bir ulaşım yapması sağlanabilmektedir.