Fethiye Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Fethiye Uçak Bileti

mugla-ucak-biletiMuğla’nın incisi Fethiye yaz aylarında turizm cennetine dönüşmektedir. Muğla oldukça dağlık bir alanda konumlanmıştır. Fethiye’ye gidecek yolcuların kara yolunu tercih etmeleri zararlarına olacaktır. Dağlık ve engebeli yollar nedeniyle yolculuk son derece uzun ve yorucu olacaktır. Fethiye’ye yolculuk etmenin en rahat yolu havayoludur. Fethiye’de havalimanı bulunmamaktadır. Bu nedenle Fethiye uçak biletinizi Muğla Havalimanına almanız gerekir. Alo Bilet Hattı üzerinden Fethiye uçak biletinizi Muğla Dalaman Havalimanı’na alarak yolculuğunuzu çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Alo Bilet Hattı sayesinde Fethiye uçak bileti kampanyalarına göz atarak bütçenize en uygun yolculuğu planlayabilirsiniz. Uygun fiyatlarla uçak yolculuğu sayesinde hem zamanınız hem paranız size kalır.

Fethiye’ye En Yakın Havalimanı

Fethiye’ye en yakın havalimanı Muğla Dalaman Havalimanı’dır. 1976 yılında yapımına başlanan havalimanı 1981 yılında hava meydanı olarak faaliyete başlamıştır. Daha sonraki süreçte 1989 yılında havalimanı statüsü kazandırılmıştır. Muğla Dalaman Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 6 km’dir. Havalimanı ulaşımı Havaş ve taksiler aracılığı ile sağlanmaktadır. Havalimanının otopark kapasitesi 1355 araçtır. Kurulduğu tarihten bu yana Muğla Havalimanı bölgenin turistik kapasitesi nedeniyle büyük bir gelişim göstermiştir. Sivil ve askeri olmak üzere Muğla Havalimanı çift statülüdür. Muğla Havalimanı, iç ve dış hatlar olmak üzere hizmet vermektedir.

Fethiye Hakkında Genel Bilgiler

Tarih boyunca pek çok medeniyetin egemenliğinde kalan Fethiye bir süre de bağımsız yaşamıştır. Fethiye 1284 yılında Menteşeoğulları’nın egemenliği altına girerek buraya bağlı yaşamıştır. Daha sonra 1424 yılında ise Osmanlı egemenliğine girmiştir. Fethiye’nin eski adı Rumca’da uzak diyar anlamına gelen bir kelimeden türetilen Meğri’dir. Fethiye adını 1914 yılında şehit olan Fethi Bey’in anısına almıştır. Fethi Bey ilk hava şehitlerimizden biridir. Fethiye turizm açısından oldukça gelişmiş bir ilçedir. Muğla’ya bağlı Bodrum ilçesinden sonra Muğla’nın ikinci büyük ilçesi durumundadır. Fethiye’nin toplam nüfusu 147 bindir. Son yıllarda il olma girişimlerinde bulunmaktadır. İlçenin yüz ölçümü 3.059 kilometrekaredir. İlçenin Muğla’ya uzaklığı ise 130 kilometredir. Fethiye, her bakımdan bir turizm cennetidir. 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilen Ölüdeniz Fethiye’dedir. Dalış için uygun At Kule, sayısız mağarası, yamaç paraşütüne uygun doğal yapısı ile pek çok aktiviteyi Fethiye’de yapmak mümkün.

Muğla’nın güzide ilçesi Fethiye’ye uçak biletinizi üst kısımda yer alan sorgulama panelini kullanarak kolaylıkla satın alabilirsiniz. 7/24 online uçak bileti satın alabileceğiniz Alo Bilet Hattı sayesinde mükemmel bir yolculuğun tadını çıkaracaksınız. Türkiye’nin en büyük online bilet sitesi http://www.alobilethatti.com/ sizlere avantajlı fiyatlarla uçak yolculuğu yapma fırsatını sunuyor. Sorgulama paneli sayesinde firmaların Fethiye uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilir size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Canlı destek hattımızı arayarak aklınıza takılan sorulara da yanıt bulabilirsiniz. Türkiye’nin en uygun uçak bileti fiyatları için Alo Bilet Hattı’nı tercih etmelisiniz.