Frankfurt Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Frankfurt Uçak Bileti

frankfurt-ucak-biletiFrankfurt Uçak Bileti Fiyatlarından Yararlanın!

Frankfurt seyahatti için aradığınız ucuz uçak biletinizi Alo Bilet Hattı bilet sorgulama kısmından yapabilirsiniz.

Avrupa Kıtası’nın orta batısında yer alan, Main Nehri kıyısına kurulmuş olan Hessen eyaletinin en büyük 5. şehridir. Günümüzde Frankfurt sadece Almanya değil, Avrupa’da da önemli finans, fuar ve hizmet merkezidir. Alpha World Cities olarak adlandırılan tek Alman şehridir. Frankfurt, Avrupa’nın en yüksek gökdelenlerine sahiptir. Gökdelenler kentin ayırt edici özelliklerinden biridir. Dünya’nın en yaşanabilir kentleri sıralamasında 7. sırada yer almaktadır ve Almanya’nın en yoğun iş bölgesidir.

Almanya’nın en fazla yabancı nüfusa sahip olan kentidir ve Almanya’da Türklerin en yoğun yaşadığı şehirlerin başında gelir.2002 yılında bitirilen ICE hızlı tren hattı ile iki ekonomi merkezi şehri olan Frankfurt ve Köln arasında 200 km/h rahat seyahat edebilirsiniz. Alman edebiyatının ünlü ismi Goethe’nin doğduğu şehri sizde seyahat planınıza eklediyseniz eğer tek yapmanız gereken Alo Bilet Hattı uçak sorgulama sayfası size onlarca havayolu şirketlerinin bilet fiyatlarını listeler, siz karşılaştırma yaparak güvenli bir şekilde biletinizi satın alabilirsiniz.

Frankfuth, Almanya’nın Hessen Eyaleti’nde yer alan en büyük beşinci şehirdir. Günümüzde de bireylerim her yerleşmek hem de gezmek için tercih ettiği Avrupa şehirlerinden biri olmaktadır. Özellikle Almanya’nın meşhur A3 ve A5 otobanlarının birleştiği yerde de olsa bireyler artık seyahatlerde daha çok havayolunu terci etmektedirler. Çünkü bu şehirlerde yer alan otobanların uzunluğu her ne kadar tehlikesi hafifletilmiş de olsa oldukça sıkıcı bir hale gelmiştir. Bu sebepler hem kısa seyahat süreleri hem de konfor nedeniyle havayolu artık en çok kullanılan ulaşım aracı haline gelmiştir.

Sefer saatleri öğrenme, bilet satın alma gibi konularda, alo bilet hattı üzerinden kolayca bu bilgileri öğrenebilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden kendinize uygun bileti satın alabilir, Frankfurt’u hemen keşfedebilirsiniz.

Frankfurt Havalimanı

Şehirle aynı ismi taşıyan Frankfurt Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 12 km uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanı’nın beton olmak üzere 2 asfalt ve 2 beton olmak üzere toplamda 4 pisti mevcuttur. 1936 yılında inşasına başlanılan havalimanı ilerleyen yıllarda ise hizmete açılmıştır.

Ayrıca 2014 yılında yaklaşım 60 milyon yolcu ile Avrupa’nın en işlek havalimanı, Dünya’da ise en çok yolcu ağırlayan havalimanları arasında girmiştir. İçerisinde bulunan iki cafe, alışveriş alanları ve otoparkı ile oldukça geniş bir alanda yer almaktadır.

Frankfurt Hakkında Genel Bilgiler

Aşağı Main’in güneyinde Almanya’nın ise güneybatısında kalan Frankfurt şehri, 670.095 kişilik nüfusuyla Almanya’nın en kalabalık şehirlerinden biridir.

Gezilecek yerlerin başında özellikle ünlü Alte Oper yani Eski Opera Binası yer almaktadır. 1800’lü yıllarda inşa edilen bina 2. Dünya Savaşı’nda zarar görmüş olsa da tekrardan restore edilmiş ve ziyaretçiler için açılmıştır.

Ayrıca mutlaka gezilmesi gereken yerlerden bazıları ise Römemberg Meydanı, St. Paul Kilisesi ve Main Tower’ dır.

Ayrıca Alman mutfağının özellikleri gösteren çeşitli lezzetler de Frankfurt’ da yer almaktadır. Bunlardan en meşhurları Ekşi Lahana ve Frankfurter adı verilen lezzetli tatlıdır.

Sizde eğer Frankfurt’ a bir gezi düşünüyorsanız biletlerinizi www.alobilethatti.com üzerinden satın alabilirsiniz. Yine sitemizde yer alan kampanyalardan ise uçak biletini uygun fiyatlarda bulabilirsiniz.