Gence Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Gence Uçak Bileti

gence-ucak-biletiAzerbaycan’ın ikinci en büyük şehri olan Gence, Bakü’nün 360 km batısında yer almaktadır. 1918 yılında başken olan Gence daha sonra bu unvanı kaybetmiştir. Günümüzde de Azerbaycan’ın en gelişmiş şehirlerinden biri olan gence, ayrıca Azerbaycan’ın en çok ziyaret edilen ikinci bölgesidir. Bu yüzden şehir özellikle yaz aylarında sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Gence şehrine ulaşımda karayolu tercih ediliyor olsa da özellikle, ülke dışı ziyaretlerde havalimanı karayoluna oldukça iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Ayrıca hızlı ulaşımın yanı sıra, keyifli ve güvenli bir yolculuk ortamı sağlayan havayolu ulaşımı modern dünyanın yeni ulaşım trendini oluşturmaktadır.

Başkent Bakü ile arası yaklaşık 5 saat sürmesine rağmen, şehir içi havayolu ile bu saat bir buçuk saate kadar düşmekte, bu sebeple yurt içi de olsa yolcular havayolunu tercih etmektedirler.

Gence Havalimanı

Daha önceleri Sovyet Rusya işgalinde olan bu havalimanı, daha sonra Azerbaycan’ın bağımsızlığını ilan etmesinden sonra yenilenmiş, fakat bundan bir süre sonra daha askeri amaçla kullanılmıştır. Şu an da halen Azerbaycan Hava ve Hava Savunma Kuvvetleri tarafından kullanılmakta ama bunun yanında sivil havacılık faaliyetlerini de bir arada yürütmektedir. Ayrıca Azerbaycan’ın sayılı yedi havalimanından biridir.

Gence Havalimanı, biri beton diğeri asfalt olmak üzere toplamda 2 piste sahiptir. Pistlerin boyutları 2505 ve 3300 metredir. Geniş bir alana kurulan havalimanının ayrıca bir kargo terminali de bulunmaktadır.

Gence Hakkında Genel Bilgiler

Gence, geçmişte Rusya İmparatorluğu bünyesinde yer alan bir bölge olmakla beraber daha sonra da yine Sovyet Rusya tarafından alınmış fakat daha sonra bağımsızlığını ilan etmiştir.

Şehir 1.054.962 kişilik nüfusu ile Azerbaycan’ın en büyük ikinci şehridir. Aynı zamanda hem Ruslardan hem de İran devletlerinden kalma birçok tarihi esere de ev sahipliği yapmaktadır.

Gezilmesi geren yerler arasında belki de en meşhuru Gence Kalesidir. Kale, İranlılar zamanından bu yana hala sapasağlam ayakta durmaktadır. Diğer gezilesi yerler arasında Nizami Anıtı ve Şeyh Abbas Camii yer almaktadır.

Aynı zamanda zengin bir mutfağa sahip olan Gence ‘ de özellikle baklava önemli bir yer tutmaktadır.

Siz de kardeş diyar Azerbaycan’ a giderseniz Gence’ ye uğramadan geçmeyin. Gezi için en uygun bileti yine www.alobilethatti.com adresimizden bulabilir uçak biletini kolayca satın alabilirsiniz.