Giresun'a En Uygun Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Giresun Uçak Bileti

Giresun'a En Uygun Uçak BiletiGiresun Nüfusu: 425.007
Giresun Yüzölçümü: 317 km²

GİRESUN TARİHİ

Şehrin tarihi İsketlerin Karadeniz’ göç etmesi ve buralara yerleşerek yeni yaşam alanları kurması ile başlamaktadır. Bu dönemde Karadeniz’e çok sayıda göç yaşanmış ve yeni medeniyetler kurulmuştur. Özellikle Türk boylarının bölgede aktif olarak varlık gösteriyor olmaları bölgenin hızla gelişmesini sağlamıştır. Şehirde yapılan araştırmalar ışığında M.Ö. 7 binli yıllara kadar uzanan bir geçişten bahsetmek mümkün hale getirilmiştir.  Hititler tüm Anadolu’da olduğu gibi Giresun’da da etkin olmuş ve tamamını olmasa bile belir bir kısmını sınırları içerisine katmayı başarmışlardır. Sonraki dönemde Anadolu’da gerçekleşen siyasi olayların ışığında hakimiyet sağlayan devletler değişmiştir. Sırası ile Frigler, Persler, Makedonya, Romalılar, Bizans, Osmanlı şehrin hakimi konumuna ulaşmıştır. Bahsettiğimiz devletler arasında başka medeniyetlerde şehirde hakimiyet sağlamış olsalar da kalıcı ve köklü olarak etkiyi sağlayan devletler bunlardır. Deniz kenarında bulunan bir şehir olması her dönemde gözde yerleşim yerlerinden birisi olmasını sağlamıştır. Şehrin Türkleşme süreci ile ilgili olarak genellikle 1453 İstanbul’un fethi gösterilir fakat çok daha öncesinde Moğolların Anadolu’yu işgal etmesi ile birlikte bölgeye gelen Türk boyları şehrin ilk Türkleşme sürecini başlatmıştır.

GİRESUN İKLİMİ ve BİTKİ ÖRTÜSÜ

Şehir sahip olduğu yer şekilleri sebebiyle iki farklı iklimin etkisindedir. Kıyı kesimler son derece yağışlı ve ılık bir iklimin yaşandığı bölgelerdir. Dağlık kesimler ise soğuk havaların yaşandığı yazları ise sıcakların bir hayli yüksek olduğu bölgelerdir. Bu yüzden şehirde iki farklı iklim tipinden bahsetmek yerinde olacaktır. Giresun kıyıları ülkemizde en çok yağış alan ikinci bölgedir. Yağışların böylesine bol olduğu bir yerde bitki örtüsünün de zengin olmasına şaşılmamalıdır. Çok zengin bir bitki örtüsüne sahip olan şehirde ormanlık alanlar çok geniş yer kaplamaktadır. Ormanlar ise fındık, kestane, akasya, gürgen, meşe ve ıhlamur ağaçlarından oluşmaktadır. Şehrin %95’lik toprak parçası ekime elverişli, verimli topraklardan oluşmaktadır.

GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER

Yaylalar: Şehirle ilgili olarak ilk söylenmesi gereken şey, yaylalardır. Şehir yayla turizmi konusunda ülkenin en gelişmiş yeridir. Çok sayıda yaylaya sahip olan Giresun bu eşsiz güzelliğini olabildiğince kullanmakta olan şehirlerimizden birisidir. Giresun’a gelip yayları görmek isteyenler için mutlaka görülmesi gereken yaylalar arasında Paşakonağı Yaylası, Gölyanı Yaylası, Sis Dağı Yaylası, Kulakkaya Yaylası, Bektaş Yaylası ve Kümbet Yaylası gibi yerleri önermek mümkündür.

Plajlar: Karadeniz ile ilgili olarak genel kanı denize girilmesi ya da yaz aylarında tatil yapılması pek önerilmeyen bir yer olarak bahsedilmektedir. Fakat Giresun plajlarını gördükten sonra bu düşüncenizden hemen vazgeçeceğinize eminiz. Şehirde pek çok plaj mevcuttur ve hepsi birer doğal güzelliği ifade etmektedir. Arif Kumaş Plajı, Giresun Plajı, Belediye Plajı, Emniyet Plajı, Tabya Plajı, Jandarma Plajı şehre gelip de denize girmek isteyenler için ideal yerlerdendir.

GİRESUN HAVAALANLARI

Ordu – Giresun Havaalanı şu an için projesi hazırlanan ve yapımına başlanan bir havaalanıdır. Projesi itibariyle ülkemizde ve Avrupa’da bir ilki temsil etmektedir. Böyle söylenmesinin sebebi ise havaalanının denizin üstüne inşa edilecek olmasıdır. Deniz kenarında 7.435 metrelik alan dolgu yöntemi ile doldurulacak ve havaalanı için ideal bir zemin hazırlanacaktır. Yapımı bittiğinde ise Karadeniz bölgesini tüm dünyaya bağlayacak çok önemli bir tesis hizmete girmiş olacaktır.
Giresun uçak bileti fiyatları için Alo Bilet Hattı ile biletleri sorgulama yaparak tüm havayolu şirketlerinin uçuşlarından bütçenize en uygun olanını seçebilir, hızlı ve kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Karadeniz’in Doğu Bölgesinde bulunan Giresun, Karadeniz bölgesinde bulunması ile birlikte güzel sahili bulunmaktadır. Batısında hemen Ordu, Güneybatısında Sivas, Güneydoğusunda Erzincan ve doğusunda da Gümüşhane ve Trabzon bulunmaktadır.

Fındıklığı ile meşhur olan Giresun, Kirazın da Karadeniz Bölgesinde dünyaya buradan yayıldığı kabul edilmektedir. Plakası 28’dir.