Gökçeada Uçak Bileti Sorgulama - Alobilethatti.com

Gökçeada Uçak Bileti

Gökçeada Uçak Bileti SorgulamaGökçeada Tarihi

1970 yılına dek imroz adıyla anılan ve kuzey ege’de bulunan ülkemizin en büyük ve önemli adası olan Gökçeada, Çanakkale kentine ait olup ve mevcut su kaynak türleriyle de ülkemizin en çok dikkat çeken yerleşim yerlerinden bir tanesidir.

Gökçeada konumu itibariyle birçok kültüre ev sahipliğinde bulunmuştur. Yüzyıllar evveline dayanan geçmişinin ilk konukları Pelasglar ve Perslerdir. Birçok hâkimiyet mücadelesine tanık olan Gökçeada, Atinalılar ile Romalılar arasında 47 yıl devam eden Makedonya savaşı daha sonra Roma İmparatorluğu’nun sınırlarına katılmıştır. Uzun zaman roma hâkimiyetinde kalan yerleşim, ardından Venedik ve Cenevizlilerin hâkimiyetine girmiştir. Balkan savaşları esnasında pek çok ege adası Yunanistan’a kalırken Gökçeada ve Bozcaada Osmanlı sınırlarına katılmış ve 1923 tarihinde Lozan barış antlaşması ülkemiz toprakları içerisine dâhil edildiği kesinleştirilmiştir.

Gökçeada İklimi Ve Bitki Örtüsü

Gökçeada’da hava şartları epey bir sakin olup, yerleşim yerine sıcak bir iklim egemendir. Yağışı en fazla bahar aylarında olan Gökçeada da poyraz ve lodos rüzgârları hâkimdir. Kış aylarında kar ve don çok ender görülür. Hava vaziyeti fazla değişken olmamakla birlikte Akdeniz ve karasal iklimin beraber görüldüğü sevimli bir adadır. Çam ormanlarından, maki ve zeytinlikten meydana gelen bitki türlülüğü, Akdeniz, Karadeniz, ege ve karasal iklime has izler taşımaktadır.

Gezilecek Yerler

Rum Köyleri; kökeni çok eskilere giden çok eski yerleşim yerlerinden bir tanesi olan Rum köyleri, vaktinde korsan akınlarından muhafaza edebilmek maksadı ile yüksek tepelere inşa edilmiştir.

Tuz Gölü; Derinliği ortalama bir metre ve genişliği bir km olan ve Aydıncık-Kefalos sahilinin orta yerinde yer alan tuz gölü, her iki yandan rüzgârın bir araya getirdiği kum seddinin tam orta noktasında bulunmaktadır. Bütünüyle deniz suyu ve yağmurlarla oluşan göl de hiç dere görülmemektedir.

Meryem Ana Panayırı; 14-16 tarihleri içinde Hristiyan dinine göre azizlerin vefat ettiği günü olması sebebiyle Rumlar vasıtasıyla Tepeköy’de hazırlanan panayır adanın en fazla ziyaretçi aldığı süreçlerden biridir.

Kaya Mezarı; Adanın güneyinde yer alan ve hangi devirden kaldığı kestirilemeyen, çevresinde hiç bir yerleşik bölümün olmadığı kaya mezarının kapakları 80 m. Olduğu dile getirilmektedir.

Eşelek Köyü; Daha önceleri Çanakkale’nin Biga kazasına ait olan eşelek köyü şehre 8 km mesafede olup aydıncık plajına çok yakın olan yerleşim mekânıdır.

Peynir Kayalıkları; Kuzu limanının sol kısmında yer edinen kaşkaval burnu, peynir kayalıkları şeklinde isimlendirilen ilgi uyandıran oluşumlar kapsamaktadır. Üst üste sıralanmış peynir kalıpları görünümü oluşturduğundan ötürü halk içinde bu isimle söz edilmektedir.

Gökçeada Havalimanı

Gökçeada havalimanı 1000 m2`lik insani destek maksatlı giriş ünitesi olan Gökçeada havalimanı ’nda 2040×30 m. Büyüklüğünde bir tane pist, 228×120 m. Büyüklüğünde bir tane apron 265×24 m. Büyüklüğünde taksirut yer almaktadır. Havalimanı 2010 tarihinde hizmete sunulmuştur.

Gökçeada için; en hesaplı uçak bileti ücretlerini alo bilet hattını kullanarak bilgi alabilir ve karşılaştırabilirsiniz.

Alo bilet hattı sitesi ile en ucuz Gökçeada uçak biletlerini sorgulayabilir, en uygun biletlere sahip olabilirsiniz.

Alo bilet hattı ile Gökçeada uçak bileti rezervasyon hizmetiyle, yurtiçi yahut yurtdışı yolculuklarında cebinize en cazip ve en hesaplı uçak biletini bulmak bundan sonra çok basit. Uçak bileti hizmetimiz hem yurtiçi seyahatleri aynı zamanda yurtdışı seyahatlerini karşılaştırmalı şekilde ve anında güncel Gökçeada havalimanı uçak bilet ücretleri ile beraber görüntülemenize fırsat sunuyor.

Yurtiçinde Türk Hava Yolları, Atlas jet, Sunexpress, Pegasus, Onur air, Anadolujet, Borajet, İzair bilet ücretleri ve rezervasyonlarına rahatça erişebilirsiniz. Yurtdışından dünyanın tüm havalimanı bilet alternatifleri ile ilgili bilgi edinebilir, uçak bileti rezervasyonunuzu gerçekleştirebilir ve istediğiniz hesaplı Gökçeada havalimanı uçak biletini satın alabilirsiniz.