Göteburg Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Göteborg Uçak Bileti

goteborg-ucak-biletiİskandinavya’da yer alan İsveç’ in Göteborg şehri, İsveç’ in ikinci en büyük şehridir. Aynı zamanda hem Avrupa’nın hem de İsveç’in en çok üniversite öğrencisine ev sahipliği yapan şehridir. Bu sebepten ötürü Göteborg oldukça yoğun bir ziyaretçi trafiğine sahiptir. Ülke içi ulaşım oldukça önemli olmakla beraber, karayolu, demiryolu ve havayolu ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir. Fakat özellikle iklim koşulları dikkate alındığında karayolu nispeten daha tehlikeli bir hal almaktadır. Demiryolu ise havayolu ile birlikte sıklıkla kullanılan ulaşım yollarındandır.

Havayolu ulaşımı ise gelişmiş bir şehir olan İsveç’te sıklıkla tercih edilen bir ulaşım alternatifidir. Karayolu ve demiryolunun aksine rahat konforlu, hızlı ve daha güvenilirdir. Ayrıca alo bilet hattı sitemiz üzerinden satın alacağınız biletlerden bütçenize en uygun bileti seçebilirsiniz.

Göteborg Havalimanı

Göteborg Landvetter Havalimanı, İsveç şehir merkezine yaklaşık 20 km’lik bir mesafede bulunmaktadır. 1977 açılmış ve bir restorasyon döneminden sonra tekrar hizmete açılmıştır. 2001 yılında ise bütçe sıkıntıları sebebiyle askeri alanda da faaliyet göstermeye başlamıştır.

Havalimanının tek pisti asfalt kaplama olan 3299 metrelik pisttir. Ayrıca bu zaman kadar 6.162.456 kişilik yolcuyu ağırlamış olan havalimanı, İsveç’in hava trafiğini de oldukça rahatlatan hava limanlarından biridir.

Havalimanı içerisinde, kargo terminali, VIP Bölgesi ve 2 terminali ile çevresinde çok sayıda otel ve cafe’yi de barındırmaktadır.

Göteborg Hakkında Genel Bilgiler  

İskandinavya Bölgesinin aynı zamanda en büyük limanı da olan Göteborg, Gotaövl Irmağının denize döküldüğü bölgede bulunmaktadır. Metropol nüfusu yaklaşık 900.000, kent nüfusu ise yaklaşık 547.000 civarındadır.

Şehirde gezilecek terler arasında Lisberg Eğlence Parkı ve Göteborg Botanik Parkı oldukça ilgi çeken yerler arsında gösterilmektedir. Ayrıca Feskekorka Balık Hali de ülke kültürünün tanınmasında oldukça önemli bir yere sahiptir.

İsveç mutfağı ise denize kıyı olması sebebiyle ağırlıklı olarak deniz ürünlerinde oluşmaktadır. Bunlardan en meşhuru yengeç etli ekmekler ile geyik etinden yapılan ve gevalia adı verilen et yemeğidir.

Eğer siz de bu harika İskandinav şehrini ziyaret etmek istiyorsanız doğru adres www.alobilethatti.com sitemizdir. Sitemizdeki kampanyalardan yararlanarak hem tatilinizi iyi değerlendirir hem de uçak biletini kolayca satın alarak hemen bu şehri ziyaret edebilirsiniz.