Graz İstanbul Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Graz – İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Ucuz Uçak BiletiGraz , Avusturya’nın  Vayana’dan sonraki en büyük şehri olmakla birlikte en tatlı ve en güzel yüzlü insanların bulunduğu şehridir. Graz şehri Verbotsstadt olarak da adlandırılır. Sebebi ise yasaklar şehri olması. Şehirde özgü olarak , dilenmenin , sokaklarda müzik sanatı yapmanın , tramvaylarda telefonla konuşmanın ve şehir merkezinde içki içmenin yasak olmasından gelmektedir.

Graz , kenti 2003 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir. Resmi dil kullanılmaktadır fakat şehirde nüfus yoğun olarak Türk’lerden oluşmasından dolayı Türkçe konuşan pek çok insana denk gelebilirsiniz. Türkiye ile 1 saat fark vardır. Graz’da vize işlemleri hem turist hem öğrenci olarak yeşil , kırmızı ve siyah pasaport ile 3 aya kadar vizesiz kalabilme imkanı sunmaktadır. Graz’da gezebileceğiniz bir çok yer vardır. Doğal alanları ve bir çok müzesi bulunmaktadır.

Graz , Avusturya’nın Steiermark eyaletinin başkenti olmakla birlikte en büyük şehridir. Graz kentinde ağırlıklı olarak almanca konuşulmakla birlikte %3 kısmı türkçe konuşmaktadır. Graz minik ama aşırı şirin sıcacık bir şehirdir. Güler yüzler ve daima sıcak ortam arıyorsanız doğru tercih yapacağınız bir yerdir. Eğitim konusunda gelişmiş olması bir başka ilgi çekici konudur. Bölgede 6 adet üniversite olması dinamiklik kazandırmaktadır. Graz’da tarihte önemli birkaç tane yapı bulunmaktadır. Mutlaka görülmesini önerebileceğimiz Kunthaus ve Murinsel mutlaka gezilip görülmesini şiddetle tavsiye etmekteyiz. Bunların dışında gezip görülmesini önerebileceğimiz yerleri Landhaus Courtyard , Opera binası , Stadtpark , Semt pazarları , Schloss Eggenberg gezmenizi önerebilecegimiz yerler olarak sıraya koyabiliriz.

İstanbul , Avrupa ve asyayı bağlayan dünyanın en önemli şehirlerinden biri olması bununla birlikte bir çok tarihi anıtı yanında getirmektedir. İstanbul’da bir çok eğlence mekanlarının yanı sıra Türk mutfağının her tadını bulabileceğiniz bir çok restoran bulunmaktadır. Her ağız tadına göre yemek çeşitleri bulabilirsiniz . Tercihlerinizin en üst sıraya taşıyabileceğiniz tarihi bir kent.

İstanbul , Türkiye’nin en büyük şehri olmakla birlikte dünyanın her yerinden en çok turist çeken şehirleri arasındadır tabiki bunun sebebi İstanbul doğal harikaları ve tarihi geçmişinden kaynaklanmaktadır. İstanbul’da bolca vakit geçirebileceğiniz ve geri gitmek istemiyeceğiniz bir çok sebep bulunmaktadır.