Graz Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Graz Uçak Bileti

graz-ucak-biletiGraz Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Graz uçak biletini ekonomik yollarla satın almak için en doğru adres alo bilet hattı internet sitesini ziyaret etmektir. Uzun yıllardan bu yana kullanıcılarına hizmet veren web sitesi sürekli olarak çeşitli indirim ve kampanyalar düzenliyor. Böylece birçok site kullanıcısı çok uygun ücretle online uçak bileti satın alabiliyor. Sizlerde ihtiyacınız olan Graz uçak biletini ekonomik ücretlerle satın almak isterseniz günün her saati web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sitenin ana sayfasında yer alan arama motorunu kullanarak istediğiniz uçak seferlerine ulaşabileceğinizi ve uçak biletlerinin check-in işlemlerinin de birkaç adımla yapılabileceğini bir kez daha hatırlatalım.

Graz Hakkında Bilgiler

Avusturya’nın en büyük iki şehrinden bir tanesi olan Graz, birçok kişinin sürekli olarak ziyaret ettiği kentlerden bir tanesidir. Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist uçak bileti olanaklarından yararlanarak şehri ziyaret etmektedir. Ayrıca Graz, binlerce öğrencinin Erasmus programı için tercih ettiği bir şehirdir. Bu nedenle kent yılın her anı oldukça renkli ve hareketli geçer. Graz kentinde havayolu ulaşımı için kullanılan havalimanı, Graz Havalimanı’dır. Ülkenin en işlek havalimanlarından bir tanesi olan Graz Havalimanı’nda her gün onlarca uçak seferi düzenleniyor.

Graz Nüfusu: 287.723

Graz Yüzölçümü: 127.58 km²

Graz Tarihi Hakkında Bilgiler

Avusturya’nın en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Graz’ın tarihi çok eski zamanlara kadar uzanır. Senelerce birçok uygarlığın peşinde olduğu kent, günümüzde de pek çok ülke için önem arz eder. Kent, tarihte farklı uygarlıkların saldırılarına karşı koyma özellikleriyle ünlüdür. Osmanlı Türkleri ve Macarlar başta olmak üzere farklı uygarlıklar Graz’a karşı saldırmış ancak başarılı olamamışlardır.

Graz’ın İklimi ve Bitki Örtüsü

Graz’da tipik karasal bir iklim vardır. Kentin her bölgesinde karasal iklimin etkileri hissedilir. Yaz ayları oldukça sıcak geçerken, kış ayları ise soğuk olarak geçer. Graz yılın her anı ziyaret edilebilir ancak güzel bir havada Graz ziyaretinizi gerçekleştirmek isterseniz Mayıs ile Eylül arasındaki ayları tercih edebilirsiniz.

Graz’ın Yöresel Lezzetli Yemekleri

Avusturya’nın renkli şehirlerinden birisi olan Graz, kendine has lezzetlere sahiptir. Kentte gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken lezzet elbette şnitzeldir. Graz’ın herhangi bir semtinde bu ünlü yiyeceği rahatlıkla yiyebilirsiniz. El Gaucho, Prato im Palais, Aiola Upstairs ve Gasthaus zur Alten Press Graz’ın en popüler ve en ünlü restoranlarındandır

Graz’ın Gezilip Görülecek Yerleri

Tarihi ve turistik çok sayıda yapıya ev sahipliği yapan Graz’a gittiğinizde kendinize ayrıntılı bir gezilecek yerler listesi hazırlamanızda fayda vardır. Şehrin sembollerinden bir tanesi olan Old Town, Sporgasse Caddesi, Saat Kulesi, Schlossberg Tepesi, Sanat Müzesi, Mur Adası, Eggenberg Sarayı, Savaş Müzesi, Mozole, Graz Katedrali ve Avusturya Heykel Parkı Graz’da öncelikli olarak görülmesi gereken önemli yapılardandır.