Gümüşhane Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Gümüşhane Uçak Bileti

gumushane-ucak-biletiÜlkemizin Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, güneyde Erzincan ile komşudur. Genellikle dağlık ve engebeli bir yapıya sahip olan Karadeniz Bölgesi özellikle Doğu Karadeniz’de daha engebeli bir hal almaktadır. Bu faktör de bu bölgelerdeki karayolu ulaşımını oldukça tehlikeli ve uzun yapmaktadır. Hava şartlarının da oldukça değişken olduğu bu bölgede demiryolu ulaşımı ise fazla tercih edilmemektedir. Bu durumda karayolunun aksine havayolu ulaşımı oldukça önemli bir pozisyonda durmaktadır.

İç bölgelerle olan ulaşım genellikle karayolu ile sağlansa da kış aylarında karayollarında oluşan buzlanma, çığ gibi tehlikeli faktörler yolculuları etkilemektedir. Bu durumda ise en iyi alternatif elbette havayolu olmaktadır. Çünkü hem kısa sürede yolculuk imkânı hem de aynı zamanda güvenli yolculuk sadece havayolu ile olabilmektedir. Günümüzde ise artık bu bölgelerden diğer kısımlara yolculuklarda sıkça kullanılan bir tercih haline gelen havayolu ulaşımı, Gümüşhane ili için en yakın il olan Erzincan’dan mümkün olmaktadır. Bu iki şehir arası ise yakın gözükmesine rağmen karayolu ile 131 km olmakla beraber yaklaşık 1 saat 48 dakika sürmektedir. Bu sebeple bu iki şehir arası yolculuklarda da yine havayolu tercih edilebilmektedir.

Sitemizde yer alan şehir, saat ve sefer bilgileri ile alo bilet hattı sayesinde kolaylıkla uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Ayrıca yine sitede yer alan arama butonundan Gümüşhane Erzincan arası seferleri aratabilir kendinize uygun bileti satın alabilirsiniz.

GÜMÜŞHANE’YE EN YAKIN HAVALİMANI

Erzincan Havalimanı Gümüşhane’ye yaklaşık 136 km ve şehir merkezine de 9 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bölgeden yapılacak olan şehir içi ve dışı tüm yolculuklar bu havalimanından gerçekleşmektedir.

334 araç ve 11 otobüs kapasiteli bir otoparka sahip olan havalimanı, 3000 x 45 metrelik geniş bir beton piste sahiptir. Ayrıca bünyesinde sağlık hizmeti, VİP ve sağlık hizmetleri binasını bulundurmaktadır.

Hizmete oldukça önceden 1988 tarihinde başlamıştır. Günümüzde de halen faaliyetlerini sürdürmektedir. Şimdilik sadece iç hat seferlerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca hem askeri hem de sivil havaalanı statüsüne sahiptir.

GÜMÜŞHANE HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Ekonomisi madencilik ve ormancılığa dayanan Gümüşhane Doğu Karadeniz’de yer alan illerimizden biridir. Nüfusu 146 bin civarıdır. Özellikle tarihin en eski medeniyetlerinden Büyük İskender’in Makedon İmparatorluğu tarafından önemli yerleşim yeri olarak gösterilen Gümüşhane yine bu medeniyetin birçok eserini içinde barındırmaktadır. Bu eserlerin başında şüphesiz İmera Manastırı, Canca Kalesi, Santa Harabeleri ve Satala Antik Kenti vardır. Ayrıca Zigana da yine yörede yer alan önemli doğal gezi yeri arasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Gümüşhane mutfağı ise Çıplak Dola, Herle ve Tatlı Erişte gibi farklı ve lezzetli tatları içermektedir. Özellikle sıkça tercih edilen Siron, mutlaka tadılması gereken tatlar arasında yer almaktadır.

Eğer Gümüşhane’ye yolunuz düşecek olursa www.alobilethatti.com adresimizden yapacağınız bilet alımlarınızda kolay ve güvenilir yolcuğun tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca sitede yer alan arama butonundan Erzincan’dan Gümüşhane’yeuçak bileti satın alabilirsiniz.