Gürcistan Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Gürcistan Uçak Bileti

gurcistan-ucak-biletiGürcistan Uçak Biletleri Hakkında Bilgiler

Son dönemde Gürcistan ülkemizde ki birçok kişi için popüler destinasyonlar arasına girmiş durumda. Özellikle Karadeniz turlarının içerisinde Batum’a da gidilmeye başlanması ülkeye karşı sempatiyi arttırırken diğer şehirlerinin de mutlaka görülmesi gerektiğini kişilere gösteriyor. Bu doğrultuda da birçok kişi Gürcistan uçak bileti alarak havayolu ulaşımı ile ülkeye gidiyor. Bu ulaşımlarında kişiler genellikle başkent Tiflis’e inmeyi tercih ediyorlar. Şehirde yer alan havalimanı da ülkenin en gelişmiş havalimanı olarak gösteriliyor.

Gürcistan Tiflis Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımda genel olarak taksiler kullanılmaktadır. Yüzölçümü bakımında oldukça küçük olan şehirde genellikle her yer yürüme mesafesi içerisinde kalır. Bu sebeple de hem yerel halk hem de şehre gelen kişiler genellikle yürüyerek şehri gezmektedir. Havalimanına ulaşımda yürüme mesafesinin aşan bir mesafe olduğundan taksiler tercih edilir. Genel olarak sabit bir ücreti bulunmayan taksiler havalimanına götürürken pazarlık ile farklı fiyatlar verirler.

Gürcistan Tiflis Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanına inen kişiler buradan şehir merkezine taksiler ile geçebilirler. Gürcistan uçak bileti alırken araç kiralama şartlarını da inceleyen kişiler son derece uygun şartlarda araç kiralama hizmetinin olduğunu da göreceklerdir. Ancak şehir küçük olduğu ve belirli kısımlara araç girişi yasak olduğundan araç kiralama işlemi çok fazla önerilmemektedir. Rahatlıkla birçok önemli noktaya yürüyerek ulaşım sağlanabilmektedir. Şehir merkezine 17 km. mesafede olan havalimanından şehre giderken taksi kullanılması yeterli olacaktır.

Gürcistan Tiflis Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

1952 senesinde kurulan havalimanı çok hızlı bir gelişim göstermemiş olsa da gelişimi hiçbir zaman durmamıştır. Genel olarak her sene havalimanı içerisinde küçük yenileme çalışmaları gerçekleştirilir. 2007 senesinde ise büyük çaplı bir yenileme çalışması tamamlanmıştır. Bu çalışma dâhilinde terminal binası, otopark, pist ve sosyal tesisler yenilemiştir. Bu yenileme işlemleri sonrasında havalimanının yıllık yolcu sayısında da artış gözlemlenirken bu sayının daha da arttırılmasına çalışılmaktadır. Yılda 1 milyon yolcuya yaklaşan havalimanı ülkemizden de Antalya ve İstanbul’a karşılıklı olarak seferler düzenlemektedir. İstanbul’da hem Atatürk hem de Sabiha Gökçen Havalimanı’na seferler bulunmaktadır.

Ucuz Gürcistan Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ülkemizin havayolu firmalarını kullanarak Gürcistan’a gitmeyi düşünen kişilerin önünde 2 farklı seçenek bulunmaktadır. Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları Gürcistan’a direkt olarak sefer düzenleyen firmalardır. Yolcular internet sitesi üzerinden yapıkları araştırmalar ile iki firmanın teklifini her yönüyle karşılaştırırlar. Alo Bilet Hattı sitesi, her iki firma için de cazip teklifler sunmaktadır. Havayolu firmalarının yaptıkları kampanyaların yanında site üzerinden de kampanyalar düzenlenirken biletler her zaman ekonomik bir şekilde kişilere satılmaktadır. Bu aşamada kişiler hangi havayolu firması ile uçmak istediklerine karar vererek ödeme işlemine geçebilirler. Kredi kartına taksit imkânları ile rahatlıkla ödeme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir sorunda rahatlıkla site yönetimi ile iletişime geçilebilmektedir.