Hakkari Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Hakkari Uçak Bileti

hakkari-ucak-biletiDoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Hakkari’ye otobüs ile yolculuk nereyse bir işkenceye dönüşmektedir. Hele ki bölgeye uzak bir ilden seyahat edecekseniz yolculuk 1 gün bile sürebilmektedir. Bu hem sağlığınızı tehlikeye atar hem de zamanınızı yollarda geçirmenize neden olur. Bu nedenle Hakkari’ye en avantajlı seyahat tipi havayoludur. Hakkari uçak biletinizi Alo Bilet Hattı ile satın alarak keyifli bir yolculuk yaşayabilirsiniz. Hakkari’de bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı çeşitli nedenlerde şu anda aktif değildir. Bu nedenle Hakkari’ye uçak biletinizi Van Ferit Melen Havalimanı’nı kullanarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Van Havalimanı’na ulaştıktan sonra otobüs aktarması ile Hakkari’ye kısa sürede ulaşabilirsiniz. Bu süreçte Hakkari uçak bileti satın alma işlemleri için Alo Bilet Hattı size en uygun kampanyaları sunacaktır.

Hakkari’ye En Yakın Havalimanı

Van Ferit Melen Havalimanı, Hakkari iline en yakın havalimanıdır. 1943 yılında hizmete açılan havalimanı ülkemizin en eski havalimanlarındandır. Önceleri Van Havalimanı olan ismi 2001 yılında toplanan Bakanlar Kurulu kararı ile değiştirilmiştir. Sivil statüdeki Van Ferit Melen Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere hizmet vermektedir. İç hatlar terminal binası aynı zamanda dış hatlar olarak hizmet vermektedir. İç hatlar terminal alanı 2800 metrekaredir. Havalimanı terminal binasının toplam büyüklüğü 4.410 metrekaredir. Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 8 kilometredir. Ulaşım ise taksi ve halk otobüsleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Hakkari Hakkında Genel Bilgiler

Hakkari’nin toplam nüfusu 79 bindir. Şehir deniz seviyesinden 1720 m yüksekliktedir. Medeniyetler beşiği olan Hakkari sayısız medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bunlardan başlıca olanları, Pers, Abbasi, Selçuklu, Moğol ve Osmanlılardır. Şehrin coğrafi yapısı kış turizmine uygundur. Hakkari’nin ters lalesi dünyaca ünlüdür. Başlıca gezilmesi gereken yerleri: Kelat Sarayı, Derav Kilisesi, Helel Kilisesi, Kırmızı Kümbet Zaviyesi, Meydan Medresesi, Çolemerg Kalesi, Bay Kalesi ve Taş Köprü’dür. Yöresel lezzetleri ile de ünlü olan Hakkari mutfağının en temel özelliği ekşi tatlarıdır. Bölgede sumak oldukça fazla tüketilir. Yemeklerde yöre halkı acıyı neredeyse hiç kullanmaz. Yöresel kıyafetler ve el sanatlarıyla kendi benliğini koruyabilmiş olan Hakkari dağ eteklerinin arasında yemyeşil güzellikleriyle bir kültür mirasıdır.

http://www.alobilethatti.com/ Türkiye’nin her yerine olduğu gibi Hakkari’ye olan uçak yolculuklarınızda da size en uygun uçak biletlerini sunmaktadır. Hakkari uçak biletinizi yukarı kısımda yer alan bilet arama butonunu kullanarak satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Karşılaştırmalı olarak göreceğiniz tüm havayolu firma seferleri sayesinde bütçenize en uygun Hakkari uçak biletini Alo Bilet Hattı sayesinde kolaylıkla temin edebilirsiniz. Yıllardır Türkiye’nin bir numaralı online bilet satış firması olan Alo Bilet Hattı sayesinde keyifli ve ucuz bir uçak yolculuğu fırsatını kaçırmayın. Sitemiz üzerinden 7/24 online destek alarak dilediğiniz zaman bilet satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.