Hannover Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Hannover Uçak Bileti

hannover-ucak-biletiHannover’a Uçak Bileti Almak…

Hannover, Almanya’da yer alan bir şehirdir. Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletine bağlıdır. Ayrıca ülkedeki tüm fuarların başkenti de demek mümkündür. 2010 EXPO dâhil her yıl Cebit Bişim Fuarı, bu şehrin bünyesinde gerçekleşmekte ve dünyanın neredeyse her yerinden ziyaretçi akınına uğramaktadır. Bu sebeple şehir, fuar zamanları oldukça kalabalık olmaktadır.

Ziyarete gelen konuklar, demiryolu, karayolu ya da havayolunu tercih etmektedir. A2 ve A7 otobanlarına sahip olmasına rağmen, genellikle yurt dışı ulaşımlar için havayolu sıkça kullanılmaktadır.

Her ne kadar karayolu tercih edilse de havayolu ile yapılan yolculuklar ile yaklaşık bir saatlik bir tasarruf etmek mümkün olduğundan, bireyler günümüzde daha çok havayolu ulaşımını tercih etmeye başlamışlardır.

Siz de ister şehir içi ister şehir dışı Hannover yolculuklarınızda alo bilet hattı, sitemizde gereken aramaları yaparak kendinize en uygun bileti bulabilir, seyahatinize hemen başlayabilirsiniz.

Hannover’ın Havalimanı

Almanya’nın en işlek havalimanlarından biri olan, aynı zamanda şehirle aynı ismi taşıyan havalimanı, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra yenilenerek 1957 yılında tekrar hizmete açılmış ve halen de günümüzde faaliyetlerine devam etmektedir.

Asfalt tek piste sahip olan havalimanı, içerisinde; 14.000’in üzerinde araç kapasitesine sahip bir otoparka, havalimanı oteline ve araç kiralama alanı dahil birçok duraklama noktası ve alışveriş mağazasına sahiptir.

Ayrıca 3 terminal binası bulunan havalimanını, sadece sivil havacılık faaliyetlerini yürütmektedir.

Hannover Hakkında Genel Bilgiler

Leine nehri üzerinde yer alan Hannover kenti, yaklaşık 515.668 kişilik bir nüfusa sahiptir. Şehir İkinci Dünya Savaşı sırasında oldukça zarar görmüş, bu sebeple ülkede gezilecek tarihi yerler de harap olmuştur.

Gezilmesi muhtemel yerler Eski Şehir adı verilen bölgede mevcut olup bunlar arasında en önemlisi Marienburg Şatosu olarak gösterilebilir. Fakat tarihi yerlerin aksine şehir birçok doğal güzelliği de barındırmaktadır bunlar arasında Maschsee Gölü, Botanik bahçeleri ve Hayvanat Bahçesi olarak sayılabilir.

Geleneksel Almanya mutfağından izler taşıyan Hamburg’da en meşhur yemekler genellikle sosis ve etten oluşmaktadır.

Hamburg’a yapacağınız ziyaretlerinizde siz de alo bilet hattı sitemizi kullanabilir. Kampanyalardan yararlanarak, bütçenize uygun uçak biletini satın alabilirsiniz.