Helsinki Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Helsinki Uçak Bileti

helsinki-ucak-biletiHelsinki’ye Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alabilirim?

Helsinki uçak biletini ekonomik yollarla almanın en kolay ve en güvenilir yollarından bir tanesi alo bilet hattı internet sitesidir. Sitenin ana sayfasında yer alan arama motorunu kullanarak istediğiniz tüm uçak seferlerini kısa sürede listeleye bilir ve aradığınız uçak biletini uygun ücretlerle satın alabilirsiniz. Uzun yıllardan bu yana hizmet veren web sitesini günün her saati ziyaret edebilirsiniz. Siteyi kullanarak yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de check-in işlemleridir. Yine ana sayfada yer alan check-in alanını kullanarak uçak bileti check-in işlemlerini de online olarak kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Helsinki Hakkında Bilgiler

Finlandiya’nın önemli kentlerinden bir tanesi olan Helsinki, aynı zamanda ülkenin başkenti olma özelliğini taşıyor. Helsinki Finlandiya’nın en büyük ve en kalabalık şehridir. Finlandiya ve Helsinki’de internet kullanımının bedava olması ilginç özelliklerden bir tanesidir. Ülkenin en çok turist çeken şehirlerinden bir tanesi olan Helsinki’ye her yıl çok sayıda kişi ucuz uçak bileti olanaklarından yararlanarak gitmektedir. Helsinki’de havayolu ulaşımında kullanılan havalimanı Helsinki Vantaa Havalimanı’dır. 1952 yılından bu yana yolcularına iç ve dış hatlarda hizmet veren havalimanının kent merkezine olan uzaklığı 17 km tir. Böylece havalimanına inen yolcular buradan kent merkezine çok kısa sürede ulaşım sağlayabiliyorlar.

Helsinki Nüfusu: 1.159.211

Helsinki Yüzölçümü: 184.5 km²

Helsinki Tarihi Hakkında Bilgiler

Helsinki, tarihi çok eski zamanlara kadar dayanan bir şehirdir. Kent, 1550 tarihinde İsveç Kralı Kustaa Vaasa tarafından kurulmuştur. Helsinki İkinci Dünya Savaşı sırasında büyük hasar görerek uzun yıllar boyunca tadilat geçirmiştir. Kentte her yıl 12 Haziran’da kutlamalar yapılır. Bu tarih şehrin kurulduğu tarihtir.

Helsinki’nin İklimi ve Bitki Örtüsü

Farklı bir iklime sahip olan Helsinki’de yaz ayları oldukça sıcak bir şekilde geçer, kış ayları ise zaman zaman soğuk ve yağışlı, zaman zaman ise ılık bir şekilde geçer. Sizlerde Helsinki’ye gitmeyi planlıyorsanız yaz aylarını tercih ederek güzel bir havada seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mayıs ile Ağustos arasındaki aylar Helsinki’yi ziyaret etmek için en uygun zamanlardır.

Helsinki’nin Yöresel Lezzetli Yemekleri

Helsinki, kendine has yöresel lezzetlere sahip olan bir mutfağa sahiptir. Kentte ayrıca Rus ve İsveç mutfağından da etkilenmiştir. Ülkenin en modern ve en şık restoranlarının da Helsinki şehrinde olduğunu hatırlatalım. Ragu, Olo Ravintola, Passio Keittio Baari ve Blinlt Russian Restaurant Helsinki’nin en önde gelen mekanlarındandır.

Helsinki’nin Gezilip Görülecek Yerleri

Finlandiya’nın en çok turist çeken şehirlerinden bir tanesi olan Helsinki’de gezilip görülecek olan çok sayıda tarihi ve turistik yapı bulunuyor. Herhangi bir amaçla kente gittiğinizde Suomenia Adası ve Kalesi, Uspenski Katedral, Esplanade Parkı, Market Square, Old Market Hall, Temppeliaukio Kilisesi ve Kiasma Çağdaş Sanatlar Müzesi’ni gezilecek yerler listenize öncelikli olarak ekleyebilirsiniz.