Hong Kong Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Hong Kong Uçak Bileti

hongkong-ucak-biletiHong Kong Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Sıklıkla kullanılan destinasyonlardan bir tanesi olan Hong – Kong uçak bileti için uygun ücretlerden yararlanmak isterseniz sizlerde milyonlarca kişinin uzun yıllardan bu yana hizmet aldığı alo bilet hattı internet sitesini kullanabilirsiniz. Site üzerinde sadece Hong – Kong için değil tüm destinasyonlar için uygun fiyatlı bilet temin edebilirsiniz. Bu avantajlardan yararlanmak için yapmanız gereken tek şey siteye erişim sağlayarak ana sayfada yer alan arama motorunu kullanmak ve istediğiniz tarih ve gün için ihtiyaç duyduğunuz bileti satın almaktır. Siteyi kullanarak uçak biletlerinizin check-in işlemlerini de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Hong-Kong Hakkında Bilgiler

Çin Halk Cumhuriyeti’nin büyük şehirlerinden bir tanesi olan Hong – Kong’da yedi milyondan fazla kişi yaşıyor. Hong- Kong her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Yıl içerisinde binlerce kişi ucuz uçak bileti olanaklarından yararlanarak şehre gitmektedir. Hong -Kong’a ulaşım için genellikle havayolu kullanılıyor. Bu anlamda hizmet veren en önemli havalimanı ise Hong-Kong Uluslararası Havalimanı’dır. 1960 yılında açılan havalimanı, kurulduğu günden bu yana  yolcularına hizmet vermektedir. Havalimanı 2014 yılında 65 milyona yakın kişiye hizmet vermiştir.

Hong-Kong Nüfusu: 7.136.300

Hong-Kong Yüzölçümü: 1.104 km²

Hong-Kong Tarihi Hakkında Bilgiler

Çin Halk Cumhuriyeti’nin önemli kentlerinden bir tanesi olan Hong – Kong tarihi çok eski olan bir kenttir. Şehir tarih boyunca birçok uygarlığın egemenliği altında kalmıştır. İngilizler, Japonlar ve Britanyalılar kentte hakimiyet kuran önemli ülkelerdendir. Hong – Kong İkinci Dünya Savaşı sırasında Japonya’nın eline geçtikten sonra, Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı olan bir özerk bölge durumuna gelmiştir.

Hong-Kong’un İklimi ve Bitki Örtüsü

Hong – Kong kentinde genel olarak hakim olan iklim tipi tropikal muson iklimidir. Yaz aylarındaki ortalama sıcaklık 28 derece iken, bu sıcaklık kış aylarında ise 15 derece civarındadır. Şehirde sahip olduğu stratejik konumundan dolayı oldukça nemlidir. Kenti yılın her anı ziyaret edebilirsiniz ancak ziyaret için en ideal zaman yaz aylarıdır.

Hong-Kong’un Yöresel Lezzetli Yemekleri

Hong- Kong’da birbirinden lezzetli yiyecekleri bulabileceğiniz dokuz binden fazla restoran bulunmaktadır. Bu nedenle şehre gittiğinizde bir şeyler yemek isterseniz hiç zorlanmadan kendinize uygun bir restoran bulabilirsiniz. Çin mutfağından da esinlenen Hong Kong mutfağında en sık tüketilen besinler deniz ürünleridir. Yörede çay tüketimi de oldukça fazladır. Kentin birçok yerinde istediğiniz zaman çay içebilecek kafeteryalar bulabilirsiniz.

Hong-Kong’un Gezilip Görülecek Yerleri

Çin Halk Cumhuriyeti’nin renkli şehirlerinden olan Hong – Kong’ da görülmesi gereken çok sayıda tarihi ve turistik yapı bulunuyor. Hong Kong Skyline, Star Ferry, Victoria Peak, Büyük Buda, Nan Lian Bahçesi, Lantau Adası, Victoria Harbour, Hong Kong Tarihi Müzesi ve Dragon’s Back şehirde ilk olarak görmeniz gereken yerlerdendir.