Honolulu Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Honolulu Uçak Bileti

honolulu-ucak-biletiHonolulu için Ucuz Uçak Biletleri

Honolulu, Hawaii adalarının aynı zamanda başkenti olan şehirdir. Amerika Birleşik Devletlerine bağlı olan bu ada şehri, özellikle sıcak iklimde yer alması sebebiyle oldukça fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Hawaii adalarındaki diğer şehirler içinde hem en çok gelir getiren hem de en çok ziyaret edilen şehir olma özelliğini göstermektedir.

Amerika Birleşim Devleri de dâhil başta Hawaii ve ona bağlı olan adalar olmak üzere, buraya yapılan yolculuklarda havayolu günümüzde tek ulaşım seçeneği olarak görülmektedir. Her ne kadar deniz yolu ulaşımı genel olarak tercih edilebilir olsa da, konfor ve güvenliği sağlamış olmasına rağmen zaman bakımından yolculara bu yeterliliği sağlayamamaktadır. Çünkü deniz yolu ulaşımı ile yapılan yolculuklar adalar arası bile en az 5 saat sürmekte fakat havayolu ile bu mesafeler neredeyse bir buçuk saate kadar inmektedir. Bu sebeple günümüzde en çok kullanılan ulaşım tercihi havayolu ulaşımıdır.

Siz de havayolu ulaşımlarınızda alo bilet hattı sayesinde, ister denizaşırı geziler olsun ister yurt dışı seyahatlerinde bütçenize en uygun bileti satın alabilirsiniz.

Honolulu Havalimanı

Diğer şehirlere göre nispeten küçük de olsa Honolulu Havalimanı, Hawaii Adalarının yolcu trafiğinin en işlek olduğu havalimanıdır denilebilir. 2013’te yapılan araştırmada ABD’nin en yoğun 27. Havalimanı unvanını almıştır. Havalimanı Oahu’ nun yaklaşık 5 kilometre kadar kuzeyinde yer almaktadır.

Ayrıca buradan yapılan yolculuklarda, yolcular Kuzey Amerika, Asya ve Okyanusya’ya olan uçuşlarında aktarmasız olarak uçabilme olanağına sahiptirler.

Havalimanı ayrıca 4 asfalt ve 2 de su olmak üzere toplam 6 piste sahiptir.

Honolulu Hakkında Bilgiler

Honolulu 953.207 kişilik nüfusu ile neredeyse Hawaii denilince akla gelen ilk yerdir. 1893 yılına kadar monarşi ile yönetilmiş daha sonra ise Amerika’ya bağlanmıştır. Honolulu bir tatil yeri olması sebebiyle de en çok doğal güzelliklere sahiptir. Bunlar arasında en meşhuru Waikiki Plajı’dır.

Ayrıca tarihi yerler arasında da şüphesiz Pearl Harbor Anıtı ve USS Arizona anıtı önemli yer tutmaktadır.

Hem tarihi hem de doğal güzelliklerle dolu bu ada şehrini ziyaret etmek için biletlerinizi Alo Bilet Hattı Com adresinden alabilir, bütçenize uygun uçak biletini seçebilirsiniz.