Hopa Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Hopa Uçak Bileti

hopa-ucak-biletiKaradeniz’in kuzeydoğusunda yer alan Artvin’in ilçesi Hopa’ya yolculuk yapmayı planlıyorsanız Alo Bilet Hattı ile uçak biletinizi alabilirsiniz. İstanbul’dan Hopa’ya yolculuk yapmak sizi oldukça yıpratacaktır. İstanbul – Hopa arası karayolu ile yaklaşık olarak 14 saat sürmektedir. Bu süre uçakla 1 saat 40 dk olmaktadır. Tüm gününüzü yollarda geçirmek istemiyorsanız öncelikli tercihiniz hava yolu olmalıdır. Üstelik Karadeniz’in dağlık ve engebeli kara yollarında yolculuk yapmak da oldukça risklidir. Hopa ilçesinde havalimanı bulunmamaktadır. İlçeye en yakın havalimanı 20 km mesafedeki Batum Havalimanı’dır. Alo Bilet Hattı üzerinden Hopa uçak biletinizi satın alarak sorunsuz bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Batum Havalimanı’na bağlı olan Hopa Terminaline iniş yaparak yolculuğunuzu sonlandırabilirsiniz.

Hopa’ya En Yakın Havalimanı

Hopa’da havalimanı olmadığı için ilçeye en yakın havalimanı tercih edilerek uçuş yapılır. Hopa’ya en yakın havalimanı Batum Havalimanı’dır. Batum Havalimanı, Batum’un 2 km kuzeyinde yer almaktadır. Batum Karadeniz kıyısında bir şehirdir ve Acara Özerk Cumhuriyeti’nin başkentidir. Batum Havalimanı, Hopa’nın 20 km kuzeyinde yer almaktadır. Batum Havalimanı, Gürcistan denetimindedir. Hizmet verdiği şehirler Batum ve Artvin’dir. Havalimanının yeni hizmet binası 26 Mayıs 2007’de hizmete açılmıştır. Batum Havalimanı’nın yıllık toplam yolcu kapasitesi 600 bindir. Ayrıca havalimanı 3.915 metrekarelik bir alana sahiptir. Sivil statülü olan havalimanı yurt içi ve yurt dışına hizmet vermektedir. Hopa ilçesinde Batum Havalimanı’na bağlı olarak Hopa Terminali Havaş işletmesinde hizmete açılmıştır. Hopa Terminal alanı 450 metrekaredir. Terminal, dış hat statüsündeki yolcular için bir geçiş noktası görevi görmektedir.

Hopa Hakkında Genel Bilgiler

Hopa Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alır. Artvin iline bağlı olan ilçe Gürcüstan sınır kapısına 20 km uzaklıktadır. İlçe’nin güneyinde Murgul dağı kuzeybatısında Karadeniz yer almaktadır. Hopa’nın nüfusu 35 bin, yüz ölçümü 289 km kadardır. Kolhis Krallığı’na bağlı olan bölge Hz. Osman döneminde 853 yılında Müslümanlar tarafından ele geçirilmiştir. Daha sonraki süreçte önce Bizans daha sonra Seçuklu hakimiyetine girmiştir. Yavuz Sultan Selim zamanında Osmanlı’ya dahil olan bölge 1877 – 1878 Osmanlı – Rus Savaşı sırasında Ruslar tarafından işgal edilmiştir. Son olarak 1921 yılında Kurtuluş Savaşı devam ederken Türkiye’ye bağlanmıştır. Hopa, Karadeniz iklim kuşağında yer alır. Kışlar ılık geçer. Yıllık ortalama yağış tutarı metrekareye 2,5 kg kadardır.

Kalitenin adresi olan http://www.alobilethatti.com/ sayesinde Hopa’ya seyahat etmek çok kolay. Yukarıda yer alan bilet sorgulama sayfasını kullanarak Hopa uçak bileti sorgulamanızı yapabilirsiniz. Havayolu firmalarının sunduğu uçak bileti fiyatları arasından karşılaştırmalar yaparak size en uygun olanını seçebilirsiniz. Türkiye’nin en büyük online bilet sitesi Alo Bilet Hattı ile tüm firmaların uçak bileti kampanyalarına ulaşabilirsiniz. Sorunsuz bir uçak yolculuğu için size fırsatlar sunan Alo Bilet Hattı yıllardır yolcularına verdiği hizmetle görevini başarıyla sürdürmeye devam etmektedir.