Hurgada Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Hurgada Uçak Bileti

hurghada-ucak-biletiHurgada Uçak Bileti Arayanlar İçin İnceleyiniz…

Hurgada, Mısır’da bulunan ve her yıl yüzlerce insan tarafından ziyaret edilen turistik, aynı zamanda da bir tatil kentidir. Mısır’ın Kızıldeniz Eyaleti içerisinde yer almaktadır. Mısır’ın tatil cenneti olma unvanını elinde bulunduran şehir, halen Mısır’ın en çok ziyaret edilen bölgesi niteliğindedir.

Bu noktada Hurgada’ya ulaşım, deniz, kara ve hava yolları olmak üzere sağlanmaktadır. Bunlardan deniz yolu ulaşımı, olumsuz iklim koşulları ve aşırı sıcaklar sebebiyle fazla tercih edilmemektedir. Karayolu ulaşımı ise sadece kıta içi yolculuklarda mümkünken, otobanların çok da gelişmemiş olmaması sebebiyle yolculuklar oldukça sıkıcı geçebilmektedir. Bu sebeple hem kıta içi ulaşımda hem de Hurgada şehrine olan ulaşımlarda yolcular, genellikle hava yolu ulaşımını tercih etmektedirler.

Bu bakımdan Hurgada’ özellikle havayolu ulaşımının gelişmesiyle birlikte oldukça fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya da başlamıştır.

Siz de eğer değişiklik yapıp bu muhteşem tatil cennetine gitmek isterseniz yapmanız gereken sitemizde yer alan alo bilet hattı üzerinden bilgi alabilir, uçak seferlerini öğrenebilir ve size uygun kampanyalardan en uygun bileti satın alabilirsiniz.

Hurgada Havalimanı

Hurgada Uluslararası Havalimanı, Mısır’ın sayılı ve aynı zamanda en yoğun trafiğe sahip havalimanlarından biridir. Kahire Havalimanı’ndan sonra ikinci en işlek havalimanıdır.  Merkeze yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 4000 metre uzunluğunda asfalt kaplamaya sahip tek piste sahiptir, fakat pist bu genişliğiyle 4 Uçak Apron ölçüsündedir. Bu da oldukça geniş bir alana tekabül eder.

Devlet tekelinde bulunan havalimanı hem askeri hem de sivil havacılık faaliyetlerini birlikte yürütmektedir.

Hurgada Hakkında Genel Bilgiler

Hurgada, 248.000 kişilik nüfusuyla, Kızıldeniz’in Merkezi olarak da anılmaktadır. 36 km’lik sahil şeridinde sahip olan tatil cennetinde turizm önemli bir yer tutmaktadır.

Gezilmesi gereken yerlerin başında elbette sahil şeridi gelmektedir. 420’den fazla restoran ve bara sahi olan bu şehirde gece hayatı da önemli bir yer tutmaktadır.

Özellikle her yıl yapılan Triatlon Yarışması, Yat Turnuvaları veSu Kayağı Festivalleri, gezginlerin kaçırmaması gereken etkinliklerdir.

Ayrıca oldukça baharatlı bir mutfağa sahip olan Hurgada’da mutlaka denemeniz geren içecekler arsında karkadeh özellikle unutulmamalıdır.

Tatil için siz de bu mükemmel etnik mekanı tercih edenlerdenseniz, hemen www.alobilethatti.com sitemize girerek siz en uygun uçak bileti satın alabilir, bu harika şehre doğru olan yolculuğunuza başlayabilirsiniz.