İbiza Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İbiza Uçak Bileti

ibiza-ucak-biletiİbiza Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Birçok tatil noktasına havayolu firmalarını kullanarak giden kişiler biletlerini çok önceden ayarlıyor. Bu işlemlerde de ilk adres her zaman Alo bilet hattı sitesi oluyor. Siteye giren ziyaretçiler kısa süre içerisinde tüm avantajlı bilet seçeneklerini görüntüleyebilir ve sonrasında ucuz uçak bileti satın alma işlemini gerçekleştirebilirler. Bu işlemler için de herhangi bir ek ücret ödemelerine gerek kalmaz.

İbiza Hakkında Bilgiler

İspanya’nın özerk bölgelerinden birisi olan İbiza, Balear Takımadaları içerisinde yer almaktadır. Bu ada takımı içinde İbiza’ya göre daha büyük olan Mallorca da bulunur. Ancak İbiza bu takım arasında dünya üzerinde en çok tanınan ve gelişen adadır. Son dönemin en popüler tatil noktalarından birisi haline gelen adayı çok sayıda ünlü isim tercih eder. Son dönemde eğlence hayatının merkez bölgelerinden birisi olarak gösterilmektedir.

İbiza Nüfusu: 132.637

İbiza Yüzölçümü: 571 km2

İbiza Tarihi Hakkında Bilgiler

Ada’nın tarihi incelendiğinde uzun bir süre Müslüman devletlerin himayesi altında kaldığı görülmektedir. Özellikle Orta Çağ’da ada Arapça Yabisah adıyla anılmaktaydı. Bu dönemde günümüzde amacının dışında bir amaç ile kullanılan adada ilk yerleşim 654 senesinde başladı. Günümüze kadar çok fazla mücadele görmese de belirli savaşlar ve anlaşmalar ile günümüzdeki halini aldı.

İbiza’nın İklimi ve Bitki Örtüsü

Bir tatil cenneti olan İbiza’da Akdeniz iklimi etkisini göstermektedir. Genel olarak ziyaretçiler yaz aylarında uçak bileti alarak adaya giderler. Bu aşamada Haziran ayından başlayarak Eylül ayına kadar ada, en kalabalık dönemini yaşar. Eğer ziyaretçiler bu dönemde adayı ziyaret etmek istiyorlarsa biletlerini çok erkenden almak zorundalar. Kış aylarında ise ada da ziyaretçi sayısı azalırken yağmurlar gelmektedir. Sıcaklık çok fazla azalmasa da yağmurlar eğlenceleri olumsuz yönde etkiler

İbiza’nın Lezzetli Yemekleri

Ada, İspanya yönetiminde olduğu için mutfağında da genellikle İspanya lezzetleri yer almaktadır. Bu doğrultuda ada içerisinde deniz ürünleri sıklıkla tüketilmektedir. Bu deniz ürünlerine genel olarak taze meyveler eşlik eder. Bunun yanı sıra hamur işleri de belirli oranda tercih edilmektedir. Mutfağında kırmızı et çok yoğun olarak kullanılmıyor olsa da mutfağımıza yakın lezzetleri bulma imkânımız olabilir. Bu sebeple online uçak bileti alışverişleri ile adaya gidildiğinde yemek konusunda hiçbir problem yaşanmadan tatilimiz tamamlanabilir.

İbiza’nın Gezilecek Yerler

Adaya giden kişiler gezintilerine Es Vedra adasından başlayabilirler. İbiza’nın hemen yanında yer alan bu küçük adacık eski dönemlerde sismik dalgaların etkisiyle oluşmuştur. Şuanda üzerinde herhangi bir yerleşim olmasa da doğal oluşumu oldukça etkileyicidir. Sonrasında Atlantis Koyu kısa süre içerisinde ziyaret edilebilir. Adanın içinde bu alanların tamamı yürüme mesafesindedir. Şehrin üç şehrinden biri olan İbiza Town da adaya gidildiğinde gezilmesi gereken alanlar arasında yer alır. Özel mimarisi ile giden kişilere oldukça etkileyici bir tatil sunacaktır.