Irak Uçak Bileti - Alobilethatti.com

Irak Uçak Bileti

irak-ucak-biletiIrak Uçakla Seyahat Kolaylığı

Ülkemizin sınır komşularından birisi olan Irak, son dönemde iç karışıklıklar ile ilgili problemler yaşıyor olsa da havayolu ulaşımı kesilmemiş durumda. Özellikle ülkede yaşanan olaylardan sonra yeni iş imkânlarının doğması birçok yerli firmanın ilgisini çektiğinden Irak’ta çalışan çok sayıda Türk firması bulunuyor. Bu firmaların yetkilileri gerek düzeni sağlamak gerekse de yeni iş görüşmeleri için ülkemizden Irak’a geçiyor. Bu geçişlerde genellikle havayolu ulaşımı tercih ediliyor. Havayolu ulaşımı için alınan Irak uçak bileti ile birlikte kişiler kısa süre içerisinde gidecekleri noktaya ulaşıyorlar. Genellikle bu hava yolculukları Bağdat kentine düzenleniyor.

Irak Bağdat Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Bağdat kentinde ulaşım denildiğinde akla ilk olarak taksiler gelmektedir. Genel olarak herkes gidecekleri yere taksiler ile ulaşım sağlar. Bölgece yakıt yüksek ücretlerde olmadığından taksiler için de çok yüksek bedeller talep edilmez. Bu sebeple de birçok kişi taksiler ile şehrin istediği noktasına ulaşım sağlayabilir. Bu ulaşımlarında kişiler farklı insanlar ile de taksilerini paylaşarak daha ekonomik yolculuklar yapabilirler. Paylaşımlı taksiler şehir içerisinde oldukça yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Irak Bağdat Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Bağdat Havalimanı’na iniş yapıldıktan sonra taksiler ile şehir merkezinde konaklanacak olan merkeze gidilmektedir. Taksiler sürekli olarak havalimanının dışarısında beklemektedirler. Buraya iniş yapan kişiler taksi bulma sorunu yaşamadan bu taksilerden birisini tutabilir. Sonrasında da kısa süreli bir yolculuk ile birlikte şehir merkezine ulaşım sağlayacaklardır. Grup halinde havalimanına gelen kişiler de rahatlıkla bu taksileri ekonomik şekilde kullanabilirler.

Irak Bağdat Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Irak’ın en büyük havalimanı olan Bağdat Havalimanı, 1982 döneminde kurulmuştur. Bu dönemde kuruluşundan sonra o dönemin lideri olan Saddam Hüseyin’in ismini alan havalimanı sonrasında liderin devrilmesi ile birlikte ismini değiştirmiş ve Bağdat Havalimanı olmuştur. Irak’a yapılan havayolu ulaşımlarının çok büyük bir çoğunluğu bu havalimanı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Yılda yaklaşık olarak 7,5 milyon kişi bu havalimanını kullanarak farklı şehirlere seferler gerçekleştirmektedir. Irak uçak bileti alarak ülkeye giden vatandaşlarımızın da ilk adresi her zaman Bağdat Havalimanıdır.

Ucuz Irak Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Ülkemiz ile Bağdat Havalimanı arasında seferler düzenleyen iki farklı firma bulunmaktadır. Atlas Global ve Türk Hava Yolları firmaları belirli günlerde düzenledikleri seferler ile birlikte ülkemizden kişileri Irak’a taşımaktadır. İstanbul’un iki havalimanından da Bağdat’a seferler düzenleyen Türk Hava Yolları, ayrıca Antalya’dan da Irak’a direkt olarak ulaşım sağlamaktadır. Atlas Global firması da Türk Hava Yolları’na alternatif olarak İstanbul’dan seferler düzenler. Bu şartlar altında kişiler en iyi kararı verebilmek için Alo Bilet Hattı sitesine girmektedir. Site üzerinden kişiler çok rahat bir biçimde kendilerine en uygun olan uçak biletlerini bulabilirler. Bu biletler için de kredi kartına taksit imkânları ile alışverişler tamamlanır.