İran Uçak Bileti - Alobilethatti.com

İran Uçak Bileti

iran-ucak-biletiUçakla İran’a Seyahat

Ülkemizin sınır komşuları arasında gösterilen İran, son dönemde havayolu ulaşımı ile oldukça fazla tercih edilen adreslerden birisidir. İran’ın başkenti ve en büyük şehri olan Tahran, yılın her döneminde oldukça fazla ziyaretçi almaktadır. Sıcak yer anlamına gelen Tahran, yaz aylarında sıcaklıkların şehirde çok fazla yükseliyor olması sebebiyle bu ismi almıştır. İran’a gidecek olan kişiler genellikle havayolu ulaşımını tercih ederken de adresleri Tahran olmaktadır. Bu sebeple de İran uçak bileti alan kişilerin adresi genellikle Tahran Havalimanı olmaktadır.

İran Tahran Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Şehir içi ulaşımın son derece gelişmiş olduğu söylenebilir. Havalimanına gitmek isteyen kişiler şehirde ki mevcut metro hattını ve otobüsleri tercih ederek havalimanına ulaşım sağlamaktadırlar. Otobüslerde bayanların ve erkeklerin yolculuk ettikleri alanlar ayrılmıştır. Buna dikkat ederek kişilerin yolculuklarına başlamaları gerekir. Bunun yanı sıra taksiler de günün her saatinde hizmet vermektedir. Birçok şehirde bulunmayan motosikletli taksiler de şehir içerisinde hizmet vermektedir.

İran Tahran Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Havalimanına iniş yapıldıktan sonra direkt olarak taksilere yönelmek genellikle doğru bir tercih olmaktadır. Şehir içerisinde ulaşımda taksiler her zaman en kolay yollardan birisi olurken noktasal olarak da ulaşım imkânı sağlarlar. Bunun yanında şehir içerisinde metronun kullanımı da uygun olacaktır. Günün belirli saatlerinde havalimanına iniş yapan kişiler metro hattını kullanarak da şehrin merkezine yolculuk yapabilir.

İran Tahran Havalimanı Hakkında Kısa Bilgiler

Havalimanı’nın tarihi incelendiğinde oldukça yeni bir havalimanı olduğu görülmektedir. 8 Mayıs 2004 tarihinde açılan havalimanı o dönemin en modern havalimanlarından birisi olmuştur. Günümüzde de hala bu modern görünümünü devam ettiren havalimanından her yıl milyonlarca kişi yolculuklarını gerçekleştirmektedir. Yıllık yolcu sayısı 7 milyonun üzerinde olan havalimanının orta sınıfta yer aldığı rahatlıkla söylenebilir. Bunun yanı sıra havalimanının içerisinde yer alan sosyal imkanlar da kişiler tarafından son derece beğeni almaktadır. Yemek yenebilecek yerler, konaklama alanları ve ATM’ler İran uçak bileti alarak havalimanına iniş yapan kişilere 24 saat boyunca hizmet vermektedir.

Ucuz İran Uçak Bileti Nasıl Alınır?

İran’a ülkemizden yapılan yolculuklarda birçok farklı alternatifler yer alır. Tahran Havalimanı’na ülkemizin birçok farklı şehrinden direkt uçuşlar gerçekleşmektedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Konya ve Isparta gibi şehirlerimizden birçok kişi rahatlıkla tek seferde Tahran’a varmaktadır. Bu sebeple de kişiler hem farklı şehirlerden hem de farklı havayolları ile birlikte İran’a ulaşım şansı kazanırlar. Bu seçeneklerin tamamını görüntülemek için kişiler Alo Bilet Hattı sitesini tercih edebilirler. Site üzerinden rahatlıkla kişiler tüm havayollarının sunduğu teklifleri görüntüleyebilecek ve aralarından en iyi olanları seçebileceklerdir. Bu işlemler sonrasında ödeme ekranında kişiler biletleri için kişisel bilgilerini eksiksiz bir biçimde girerler ve sonrasında alışverişlerini güvenli bir biçimde gerçekleştirebilirler.